|

Senegal'e yardım

Türk Kızılayı, Senegal'de ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayı dolayısıyla gıda yardımında bulundu. Türk Kızılayı, açlık sınırında olan Matam ve Podor kentlerinde 7 bin aileye gıda malzemesi dağıtılırken kuraklık çeken Afrika ülkelerine daha çok yardım yapmayı amaçlıyor.

Yeni Şafak
10:45 - 4/06/2018 Monday
Güncelleme: 10:58 - 4/06/2018 Monday
AA
Türk Kızılayı daha fazla yardım yapmayı amaçlıyor.
Türk Kızılayı daha fazla yardım yapmayı amaçlıyor.

Türk Kızılayı ekipleri, Senegal'in başkenti Dakar, ülkenin eski başkenti Saint Louis ve Dünya Gıda Örgütünün 2017 verilerine göre açlık sınırında olan Matam ve Podor kentlerinde yaşayan 7 bin aileye gıda malzemesi ulaştırdı.

Matam kentindeki organizasyona Belediye Başkanı Mamadou Diaw'ın yanı sıra kanaat önderleri de katıldı. Diaw, burada yaptığı açıklamada, Türk Kızılayına teşekkür ederek son yıllarda Türkiye'den kente gelen yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünün güldüğünü söyledi.


"Nerede yoksul varsa Türk milleti yardım ediyor"

  • Matar'da çok sayıda yoksul ailenin bulunduğuna işaret eden Diaw, "Dünyanın neresinde yoksul varsa Türk milleti oraya el uzatıyor. Türkiye için edilen bu duaları Allah cevapsız bırakmayacaktır" diye konuştu.

Türk Kızılayı Senegal ekip başkanı Suat Çıtlak da bundan sonra da Senegal halkına yardım ulaştırmaya devam edeceklerini belirtti.

Çocukların ve iftara katılanların yüzlerindeki mutluluğu görmenin kendilerini sevindirdiğini ifade eden Çıtlak, "Gittiğimiz her yerde fazlasıyla ilgi görüyoruz. Bu ilgi Türkiye'ye ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere yoksullara sahip çıkan Türk milletinin yardımseverliğinden ileri geliyor" dedi.


Türk Kızılayı, Ramazan'da 10 milyon kişinin yüzünü güldürecek

Ramazan ayında daha fazla iftar ve sahur sofrasına hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmak için “Ramazanı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganıyla yardım kampanyası başlatan Türk Kızılayı, yüz binlerce aileye yardım sağlıyor.

Türk Kızılayı, kuraklığın yoğun olduğu Afrika ülkeleri başta olmak üzere Ramazan ayı boyunca yurt içi ve yurt dışında 10 milyondan fazla ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.

#Senegal
#Afrika
#Ramazan
#Türk Kızılayı
6 years ago