Seçim Mecliste ilk oturumu Bahçeli yönetebilir

Meclis'te ilk oturumu Bahçeli yönetebilir

27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi sonuçlarına göre ilk oturumu, Meclis'in en yaşlı üyesi Deniz Baykal yönetecek. Ancak Baykal'ın sağlık sorunları nedeniyle ilk Meclis oturumunu Baykal'dan sonra en yaşlı ikinci vekil olan MHP lideri Bahçeli'nin yönetmesi de gündemde.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi IHA
Mecliste ilk oturumu kim yönetecek?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli.

27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi sonuçlarına göre, 79 yaşındaki Deniz Baykal'ın sağlık sorunları nedeniyle ilk meclis oturumunu 70 yaşındaki MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yönetmesi bekleniyor.

Meclise giren en yaşlı üye Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Deniz Baykal oldu. CHP Milletvekili 79 yaşındaki Deniz Baykal meclise giren en yaşlı milletvekili olması sebebiyle ilk meclis oturumunu yönetme hakkına sahip. Ancak Baykal’ın ciddi sağlık sorunları nedeniyle ilk oturuma katılamayacağı öngörülüyor. Deniz Baykal ilk meclis oturumuna katılmazsa Baykal’ın ardından bu dönem meclise giren en yaşlı ikinci milletvekili olan 70 yaşındaki MHP Genel Başkanı ve Osmaniye Milletvekili Dr. Devlet Bahçeli ilk meclis oturumunu yönetecek.

Seçim bitti şimdi ne olacak?
GÜNDEM
Seçim bitti şimdi ne olacak?

İşte il il milletvekili listesi
SEÇİM
İşte il il milletvekili listesi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.