Organizatörler, başvuru sayısını bir rekor olarak değerlendirirken, başvuran filmler arasında Avusturya'dan Michael Haneke'nin ''Amour''u da bulunuyor.
Emmanuelle Riva ve Jean-Louis Trintignant'ın başrollerini paylaştığı ''Amor'' filmi, Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülü almıştı.
Oscar'a bu sene ilk kez Kenya'dan, David ''Tosh'' Gitonga'nın, ''Nairobi Half Life''ıyla başvuru yapıldığı belirtildi.
"Fransa- ''The Intouchables'', Olivier
Nakache ve Eric Toledano
İsveç- ''The Hypnotist'', Lasse Hallström
Norveç- ''Kon-Tiki'', Joachim Ronning ve
Espen Sandberg
Afganistan- ''The Patience Stone'',
Atık Rahihimi
Arnavutluk- ''Pharmakon'', Joni Shanaj
Cezayir- ''Zabana!'', Said Ould Halife,
Arjantin- ''Clandestine Childhood'',
Benjamin Avila
Ermenistan- ''If Only Everyone'', Natalia
Belyauskene
Avustralya- ''Lore'', Cate Shortland
Azerbaycan- ''Buta'', İlgar Necef
Bangladeş- ''Pleasure Boy Komola'', Humayun
Ahmed
Belçika- ''Our Children'', Joachim Lafosse
Bosna Hersek- ''Children of Sarajevo'',
Aida Begiç
Brezilya- ''The Clown'', Selton Mello
Bulgaristan- ''Sneakers'', Valeri Yordanov
ve İvan Vladimirov
Kamboçya- ''Lost Loves'', Chhay Bora
Kanada- ''War Witch'', Kim Nguyen
Şili- ''No'', Pablo Larrain
Çin- ''Caught in the Web'', Çen Kaige
Kolombiya- ''The Snitch Cartel'', Carlos
Moreno
Hırvatistan- ''Vegetarian Cannibal'',
Branko Schmidt
Çek Cumhuriyeti- ''In the Shadow'', David
Ondriçek
Danimarka- ''A Royal Affair'', Nikolaj
Arcel
Dominik Cumhuriyeti- ''Jaque Mate'', José
Maria Cabral
Estonya- ''Mushrooming'', Toomas Hussar
Finlandiya- ''Purge'', Antti J. Jokinen
Gürcistan- ''Keep Smiling'', Rusudan
Chkonia
Almanya- ''Barbara'', Christian Petzold
Yunanistan- ''Unfair World'', Filippos
Tsitos
Grönland- ''Inuk'' Mike Magidson
Hong Kong- ''Life without Principle'',
Johnnie To
Macaristan- ''Just the Wind'', Bence
Fliegauf
İzlanda- ''The Deep'', Baltasar Kormákur
Hindistan- ''Barfi!'', Anurag Basu
Endonezya- ''The Dancer'', Ifa Isfansyah
İsrail- ''Fill the Void'', Rama Burshtein
İtalya- ''Caesar Must Die'', Paolo Taviani
ve Vittorio Taviani
Japonya- ''Our Homeland'', Yang Yonghi
Kazakistan- ''Myn Bala: Warriors of the
Steppe'', Akan Satayev
Kırgızistan- ''The Empty Home'', Nurbek
Egen
Letonya- ''Gulf Stream under the Iceberg'',
Yevgeni Paşkeviç
Litvanya- ''Ramin'', Audrius Stonys
Makedonya- ''The Third Half'', Darko
Mitrevski
Malezya- ''Bunohan'', Dain İskender Said
Meksika- ''After Lucia'', Michel Franco
Fas- ''Death for Sale'', Fevzi Bensaydi
Hollanda- ''Kauwboy'', Boudewijn Koole
Filistin- ''When I Saw You'', Annemarie
Jacir
Peru- ''The Bad Intentions'', Rosario
Garcia-Montero
Filipinler- ''Bwakaw'', Jun Robles Lana
Polonya- ''80 Million'', Waldemar Krzystek
Portekiz- ''Blood of My Blood'', João
Canijo
Romanya- ''Beyond the Hills'', Cristian
Mungiu
Rusya- ''White Tiger'', Karen Şakhnazarov
Sırbistan- ''When Day Breaks'', Goran
Paskaljevic
Singapur- ''Already Famous'', Michelle
Chong
Slovakya- ''Made in Ash'', İveta Grófová
Slovenya- ''A Trip'', Nejc Gazvoda
Güney Afrika- ''Little One'', Darrell James
Roodt
Güney Kore- ''Pieta'', Kim Ki-duk
İspanya- ''Blancanieves'', Pablo Berger
İsviçre- ''Sister'', Ursula Meier
Tayvan- ''Touch of the Light'', Chang Jung
-Chi
Tayland- ''Headshot'', Pen-ek Ratanaruang
Ukrayna- ''The Firecrosser'', Mykhailo
Illienko
Uruguay- ''The Delay'', Rodrigo Pla
Venezuela- ''Rock, Paper, Scissors'',
Hernan Jabes
Vietnam- ''The Scent of Burning Grass'',
Nguyen Huu Muoi."