MOTOR SPORLARI

Kenan Sofuoğlu kariyerini noktalıyor

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile kariyerini sonlandırma kararı aldığını duyurdu.

Tuğçe Ergül Yeni Şafak

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, sosyal medya hesabından kariyeriyle ilgili aldığı kararı açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine kariyerini noktalama kararı aldığını duyuran milli sporcu, şu ifadeleri kullandı:

  • Cumhurbaşkanımın isteği üzerine yarış kariyerimi noktalıyorum
  • Bu hafta sonu İtalya'da "Jübile" yapma kararı aldık. Son zamanlarda yaşamış olduğumuz sakatlıklar, ailemin korkuları ve Cumhurbaşkanımın artık bırakmam gerektiği talimatı düşündüğümden erken bir zamanda bu kararı almamıza sebep oldu.
  • Gözüm arkada kalmayacak çünkü ülkemizi dünya arenasında temsil edecek sporcular yetiştirdik, şanlı bayrağımızı onlara teslim ediyorum. 20 yıl önce başlayan kariyerimizde hayalim Dünya Şampiyonalarında yarışabilmekti. Şükürler olsun ki Rabbim bize 5 kez şampiyon olmayı nasip etti. Bu şampiyonlukları almamızda çok kişinin emeği var! Bizi bu yolda destekleyen ve dualarını esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunarım.Yarıştığım takım ve sevenlerim için 12-13 Mayıs İtalya'da jübile yapacağız.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Real Madrid, koronavirüsten ölenleri unutmadı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+