|

Murray Mauresmo ile anlaştı

Britanyalı tenisçi Andy Murray, başantrenör olarak Fransız Amelie Mauresmo ile anlaştı. Mart ayında Başantrenör Ivan Lendl ile yollarını ayıran Murray, tek kadınlarda dünyanın eski bir numarası Mauresmo'yu bu göreve getirdi. İki raketin, öncelikli olarak çim kort sezonunda birlikte çalışacağı belirtildi.

Aa
00:00 - 8/06/2014 Pazar
Güncelleme: 15:45 - 8/06/2014 Pazar
Yeni Şafak
Murray Mauresmo ile anlaştı
Murray Mauresmo ile anlaştı

Geçen yıl Wimbledon'da şampiyonluğa ulaşan 27 yaşındaki Murray, "Bu yeni ortaklığın doğuracağı fırsatlardan dolayı heyecanlıyım. Amelie, her zaman takdir ve takip ettiğim birisi. Kariyerinde birkaç kez zorluklarla karşılaştı ama bunların üstesinden gelerek önemli şampiyonluklar kazandı" diye konuştu.

Halihazırda güçlü bir antrenör ekibinin olduğu belirten Britanyalı sporcu, Mauresmo'nun tecrübesi ve taktik yeteneğiyle herkesin gelişmesini sağlayacağını kaydetti.

Fransa Açık'ta yarı finalde elenen 27 yaşındaki sporcu, 23 Haziran'da başlayacak sezonun üçüncü grand slam'i Wimbledon'da korta son şampiyon unvanıyla çıkacak. Murray, geçen yıl Wimbledon'da kupayı kaldırmış ve 1936 yılından bu yana şampiyon olan ilk Britanyalı sporcu olarak tarihe geçmişti.

10 yıl önce