|

Ole Gunnar Solskjaer: Başakşehir'in kaliteli oyuncuları var

Medipol Başakşehir ile yarın deplasmanda oynayacakları Şampiyonlar Ligi maçını değerlendiren Manchester United Teknik Direktörü Ole Gunnar Solskjaer, 'Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Zor bir takıma karşı oynayacağız' dedi. Solskjaer ayrıca, Başakeşehir'in kaliteli oyuncuları olduğunu ve zorlanacaklarını söyledi.

16:42 - 3/11/2020 Salı
Güncelleme: 16:58 - 3/11/2020 Salı
IHA
Manchester United Teknik Direktörü Ole Gunnar Solskjaer
Manchester United Teknik Direktörü Ole Gunnar Solskjaer
Şampiyonlar Ligi H Grubu üçüncü maçında yarın deplasmanda Başakşehir ile karşılaşacak olan Manchster United’ta Teknik Direktör Ole Gunnar Solskjaer, online olarak düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Takımda birçok eksik olduğunu dile getiren deneyimli çalıştırıcı, “Hangi maçı oynadığımız önemli değil, her maça kazanmak için çıkıyoruz. Aynı motivasyonla hazırlanıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Zor bir takıma karşı oynayacağız. Yarın 3 puana odaklanmış durumdayım ve bunu alabileceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’de çok ateşli taraftarları olan kulüpleri var”
Futbolun korona virüsten dolayı çok etkilendiğine dikkat çeken Solskjaer, “Normalde deplasman maçlarında Türkiye’de çok ateşli taraftarları olan kulüpleri var. Taraftarı önünde oynamak avantaj her takım için ancak şu an çok farklı bir durum” şeklinde konuştu.

“Şu an farklı işlerimiz var
Manchster United’ın efsane oyuncuları arasında yer alan Roy Keane’nin açıklamalarına da değinen tecrübeli teknik adam, şunları söyledi:

“Roy Keane, ‘Takımda yeteri kadar lider yok’ demiş olabilir ama şu an farklı işlerimiz var. Onun işi yorum yapmak.”

“Bize karşı olanlar ödevlerini iyi yapıyorlar”

Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasında oynadıkları Leipzig ve Paris Saint-Germain müsabakaları hakkında ise Solskjaer, “Takım olarak sahaya çıktığımızda kiminle oynarsak oynayalım onları yenebileceğimizi düşünüyoruz. Bize karşı olanlar ödevlerini iyi yapıyorlar. Biz de iyi yapıyoruz. Hata payı çok az futbolda, biz de elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

  • "Etkili oyuncuları var"
  • Başakşehir'in etkili oyuncuları olduğunu söyleyen Solskjaer, "Norveç Milli Takımı'yla da Türkiye'ye karşı oynadım aslında. Başakşehir'in de neler yapabileceklerini biliyoruz. Çok tecrübeli bir takım. Rafael, Demba Ba, Visca... Çok kaliteli oyuncuları var" ifadelerini kullandı.

#Başakşehir
#Manchester United​
#Ole Gunnar Solskjaer
4 yıl önce