TBKL

Savcılık Aziz Yıldırım'a soruşturma açtı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, basketbol maçında tokat attığı Yakın Doğu Üniversitesi Başkanı Işık Eyigüngör'ün şikayeti üzerine, "Kasten yaralama" suçundan soruşturma başlattı. Ayrıca Türkiye Basketbol Federasyonu olayla ilgili bir açıklama yayınlayarak, sorumluların Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini duyurdu.

Haber Merkezi Yeni Şafak

Fenerbahçe-Yakındoğu Üniversitesi maçı sırasında iki takım yöneticileri arasında arbede yaşanmış ve Aziz Yıldırım, rakip takımın başkanı Işık Eyigüngör'e tokat atmıştı.

Savcılık soruşturma başlattı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Yıldırım hakkında Eyigüngör'ün şikayeti üzerine, "Kasten yaralama" suçundan soruşturma başlattı.

TBF Disiplin Kurulu'na sevk etti

Ayrıca Türkiye Türkiye Basketbol Federasyonu yaşanan olayda sorumluların Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.

TBF'den yapılan açıklama şöyle;

  • "Bilyoner.com KBL Final Serisi'nde oynanan Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe müsabakasında yaşanan olaylar nedeniyle sorumlular, TBF Ligler Direktörlüğü tarafından derhal Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.
  • Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yaşanan olaylarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamada bulunmuştur:
  • Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe karşılaşmasında yaşanan olaylardan büyük bir üzüntü duydum. Basketbolumuzu bu tür olaylardan arındırmak üzere Federasyon olarak kararlı duruşumuza devam edeceğiz. Nitekim; bu müsabakada yaşanan olayın sorumluları da Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş olup, Disiplin Kurulumuz ayrıntılı inceleme ve değerlendirme yaparak en kısa zamanda kararını verecektir. Asla tasvip etmeyeceğimiz bu olay nedeniyle duyduğum üzüntüyü bir kez daha paylaşır; benzer olayların tekrar etmemesi uğruna gerekli tüm tedbirlerin alınacağından kimsenin kuşkusunun olmamasını isteriz."

Basketbol maçında olaylar kamerada
AA

Basketbol maçında olaylar kamerada

Yakın Doğu Üniversitesi ile Fenerbahçe takımları arasında oynanan Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisi ilk maçı öncesi protokol tribününde kavga çıktı. Fenerbahçe Kulübünün eski yöneticisi, Yakın Doğu Üniversitesi Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör'ün, misafir takım yöneticilerini karşılaması esnasında protokol tribününde karışıklık yaşandı.Aziz Yıldırım'ın Işık Eyigüngör'e tokat atmasının ardından iki kulüp yöneticilerinin birbirlerine tekme ve yumruk savurdukları gözlendi.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.