GÜREŞ

Türk güreşinin tanıtım videosunda '15 Temmuz' vurgusu

Dünya güreş tarihine ismini her seferinde altın harflerle yazdıran Türk güreşinin kısa videosu yayınlandı. 1936 yılından 2016 yılına kadarki Olimpiyat başarılarına yer verilen video da ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Türk güreşçilerinin meydanlara inişi de anlatıldı.

Haber Merkezi IHA

Türkiye Güreş Federasyonu, son yılların en iyi çıkışını yaparak 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda 52 yıl aradan sonra tarihi bir başarı yakalayan Türk güreşi için yeni bir video hazırladı. Kel Aliço, Kurtdereli Mehmet, Adalı Halil, Hergeleci İbrahim, Katrancı Mehmet, Filiz Hasan Nurullah, Kara Ahmet ve Koca Yusuf gibi dünyaya nam salmış Türk pehlivanlarının isimlerinin anılmasıyla başlayan video Türk güreş tarihini anlatıyor.

15 Temmuz'a direniş de konu alındı

Türk güreşinin 1936 yılından 2016 yılına kadarki Olimpiyat başarılarını anlatan video da ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişiminde Türk güreşçilerinin meydanlara inişini, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın yönetiminde hayata geçirilen projeler ile 18 yıl aradan sonra gelen Dünya Şampiyonası ve 52 yıl aradan sonra gelen tarihi Rio Olimpiyat Oyunları başarısı ele alınıyor.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.