SALON SPORLARI

Tuz mağarasında boks antrenmanı

Dünya Boks Şampiyonası için çalışmalarını sürdüren Yıldız ve Genç Bayanlar Boks Milli Takımı, Çankırı'da yerin 150 metre altında bulunan 5 bin yılık Tuz Mağarası'nda antrenman yaptı.

Haber Merkezi IHA
14-24 Mayıs'ta yapılacak Yıldız ve Genç Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası için hazırlıklara hız kesmeden devam eden milli boksörler, şampiyona öncesi Çankırı'da yerin 150 metre altında bulunan 5 bin yılık Tuz Mağarası'nda antrenman yaptılar.
Mağarayı ve mağarada bulunan tuz heykelleri inceleyen boksörler; astım, nefes darlığı, alerji ve cilt hastalıklarının tedavisinde etkili olan kaya tuzuyla ilgili çeşitli bilgiler aldılar.
Daha sonra eldivenlerini giyen milli sporcular, yan çıkış ve karşılıklı boks maçı yaptılar.

Telli: Bizim için büyük moral
Böyle bir ortamda ilk kez antrenman yaptığını ifade eden Türkiye şampiyonu Melisa Yağmur Telli, "Tuz mağarasında antrenman yapmak herkes için çok büyük bir moral oldu. Nefes için de gayet iç açıcı bir ortam, şampiyona öncesinde iyi bir moral oldu" ifadelerini kullandı.
Yıldız Bayanlar Boks Milli Takımı Sorumlu Antrenörü Ahmet Çınar da, burada yapılan yarım saatlik çalışmanın normal ortamda yapılan 2 saatlik çalışmaya denk olduğunu belirtti.

'Sporculara daha rahat nefes alıyor'
Dünya Şampiyonası için çalışmaların devam ettiğini anlatan Çınar, "Dünya Şampiyonası için Türkiye'de yapacağımız son kampımız için Çankırı'da bulunduk. Kampımızı birkaç gün sonra tamamlayacağız. Tuz mağarasını hem ziyaret edip hem son antrenmanımızı burada yapmak istedik. Burası yerin 150 metre altı ve buradaki atmosfer sayesinde sporcularımız daha rahat nefes alıyor. Kondisyoner açıdan da daha yüksek yükleme yapılıyor" şeklinde konuştu.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Galatasaray Fenerbahçe derbisinde sahaya işar...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+