TeknolojiAppleın yaptığından daha iyi olan uygulamalar

Apple'ın yaptığından daha iyi olan uygulamalar

Apple markalı cihazlar ile beraber gelen standart uygulamalar bazen yeterli olmayabiliyor. Bu uygulamalar yerine kullanabileceğiniz uygulamaları sizin için sıraladık.

Haber MerkeziYeni Şafak
Apple'ın geliştirdiği uygulamalardan daha iyi olan uygulamalar.
Apple'ın geliştirdiği uygulamalardan daha iyi olan uygulamalar.

iPhone’lar her seferinde Apple’ın geliştirdiği bazı uygulamalar ile geliyor. App Store’da bu uygulamaların alternatifleri bazen Apple’ın geliştirdiklerinin önüne geçebiliyor. Bu nedenle App Store’dan indirilebilen ve Apple’ın geliştirdiği uygulamalardan daha iyi olanları sizin için araştırdık.

Spotify

Apple Music yerine Spotify

Apple Music uygulaması Appe’ın çevirimiçi müzik piyasasına giriş yapmak için geliştirdiği ve aylık 10$ ile Apple’ın kataloğunda bulunan tüm müziklere ulaşabiliyorsunuz. Spotify en çok kullanılan müzik uygulaması olmaya devam ediyor.

REKLAM

Spotify Premium üyeliği Apple Music ile aynı ancak Spotify’ın en çok kullanılan uygulama olmasının nedeni zekice hazırlanmış listeler, Apple böyle bir şey yapmıyor. Bununla birlikte Spotify’da liste başı parçalar ve ‘Haftalık Keşif’ özelliklerinin bulunması Spotify’ı daha özel bir hale getiriyor.

Google Haritalar

Haritalar yerine Google Haritalar

Apple Haritalar uygulaması ilk yayınlandığı 2012’den bu yana büyük bir gelişme kaydetti, ancak Google Haritalar hala en güvenilir, detaylı ve seyahat alternatifleri bakımından zengin bir uygulama.

REKLAM

Google, Haritalar uygulamasının makine öğrenme algoritmaları ile geliştirildiğini ve trafiği kontrol ederek her zaman size en kısa mesafeyi sunduğunu söylüyor.

Evernote

Notlar yerine Evernote

Apple’ın iOS için geliştirdiği Notlar uygulaması son yıllarda daha iyi bir hale geldi. Ancak Evernote hala farklı türde notlar oluşturmanın ve tüm cihazlar ile uyumlu olması nedeniyle hala en iyi uygulama.

Evernote ile fotoğraf ve metinleri kullanarak notlar oluşturabiliyorsunuz. İşlerinizi organize etmek için hatırlatmalar, önemli işleri bayraklama gibi özellikleri kullanabilirsiniz. Gelişmiş arama özelliği sayesinde PDF ve diğer belgelerinizi tarayarak kolayca istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Önemli bir diğer özelliği ise Evernote akıllı telefon, tablet, laptop ve masaüstü bilgisayarlar ile eş zamanlı olarak çalışabiliyor.

REKLAM

Google Chrome

Safari yerine Google Chrome

Google Chrome ve Safari neredeyse aynı özelliklere sahip ama laptop veya masaüstü bilgisayarınızda da Chrome kullanıyorsanız mobil ile eşleşerek tüm sekmelerinize diğer cihazlardan ulaşabilirsiniz.

Microsoft Excel

Sayılar yerine Microsoft Excel

Apple’ın Sayılar uygulaması tablolar oluşturmak için ideal bir program olsa da Excel hala bu konuda lider konumunda. Bunun nedeni ise Excel’in diğer cihazlar ile eşleşebilme özelliği.

REKLAM
Macaristan Başbakanı: Avrupa günden güne İslamlaşıyor
Dünya

Macaristan Başbakanı: Avrupa günden güne İslamlaşıyor

Macaristan Başbakanı Orban, "Kültürel değerlerin değişmesi, Hristiyan kültürüne sahip nüfusun azalmasıyla, büyük şehirlerin İslamlaşması günden güne ilerliyor" dedi.
Mersin İdmanyurdu küme düştü
Spor

Mersin İdmanyurdu küme düştü

Mersin İdmanyurdu, Tokatspor karşısında aldığı mağlubiyetin ardından 2. Lig'de bitime 11 hafta kala kümeden düşmeyi garantiledi.
'Vartolu' affetmedi: 50 bin lira istiyor
Hayat

'Vartolu' affetmedi: 50 bin lira istiyor

Show TV'de yayınlanan 'Çukur' adlı dizide “Vartolu” karakterine hayat veren ünlü oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, 'Görünen Adam' dizisindeki fotoğrafının bazı dergilerde ve Youtube’da bir bankanın adıyla yayınlandığını iddia ederek, bankaya 50 bin liralık tazminat davası açtı.
'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak
Hayat

'Memati' ünlü dizinin kadrosunda yer alacak

Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Memati" karakteriyle tanıtan Gürkan Uygun, Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin kadrosuna katıldı. Dizi için imajını değiştiren Gürkan Uygun'u görenler şaşırdı.
Küçük kıza cinsel istismar olayında aileyi çıldırtan haber!
Gündem

Küçük kıza cinsel istismar olayında aileyi çıldırtan haber!

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı cinsel istismara uğrayan 4.5 yaşındaki kız çocuğunun öldüğüne dair çıkan haberlerin asılsız olduğunu, küçük kızın hayati tehlikesinin bulunmadığını ve Hatay’da ailesi ile birlikte yaşamına devam ettiğini açıkladı. Ailenin yakınları, çıkan asılsız haberlerin küçük kızın ailesini de çıldırttığını ve kimseyle görüşmek istemediklerini ifade ettiler.