Teknoloji Elon Musk tünele Tesla indirdi

Elon Musk tünele Tesla indirdi

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, hayata geçirmeyi planladığı mega projelerden biri olan tünel projesini tamamlamaya devam ediyor. Şimdiye kadar tamamladığı bir tünele Tesla araç indirerek test eden Musk, o görüntüleri internet üzerinden takipçileri ile paylaştı.

Haber Merkezi Diğer
Şirket önümüzdeki birkaç ay içinde Chicago'da daha büyük bir şeye başlayabileceğini söyledi.
Şirket önümüzdeki birkaç ay içinde Chicago'da daha büyük bir şeye başlayabileceğini söyledi.

Elon Musk'un yüksek hızlı yeraltı "patenleri" ile trafiği engelleme hayali, bu haftaya kadar gökyüzündeki turta ya da tünellerde hazine gibi görünüyordu.

Chicago ve Musk'ın tünel açma girişimi bu hafta, Boring Şirketi'nin şehir merkezi ve O'Hare Uluslararası Havalimanı arasında ekspres bir hizmet kurup işletmek üzere seçildiğini duyurdu.

Musk, Los Angeles sürücülerinin trafik sıkışıklıkları etrafında bir yeraltı kısayolunu kullanmak için kullanabileceği bir tüneller ağı tasarladı. Boring Şirketi, bir başka Musk ortaklığı olan SpaceX'in California genel merkezinin altında bir gösteri tüneli inşa ediyor.

Vizyonunu gerçekleştirmeye gittiğinin bir kanıtı gibi, Boring Firması tünellerden birinde giden Tesla aracın videosunu paylaştı. Aşağıdaki kısa video, YouTube'da perşembe günü yayınlandı. Bir Tesla Model X'in, söz verilen yüksek hızlarda hareket etmediği bir tablada bir tünelden ilerlediği görünüyor. Ama tabii ki bu sadece başlangıç.

Chip’in haberine göre Musk ve Boring Şirketi, sadece otomobilleri değil, yer altı ve yüksek hızlı elektrikli otobüsleri kullanan Los Angeles bölgesindeki yayaları ve bisikletçileri hareket ettirecek "Loop" adında bir yeraltı geçiş sistemi için bir istasyonlar ağını haritalamak için uğraşıyor.

Chicago projesi, bu otobüs tarzı döngü sistemi için ilk pilot proje olarak görünüyor. Saatte 160 km hızla yeraltı elektrikli araçlarda 16 yolcu ve bagaj taşıyacak.

En azından plan bu. Şimdilik gördüğümüz tek bir dar tünelden ileriye doğru giden tek bir Tesla. Boring Şirketi, önümüzdeki birkaç ay içinde Chicago'da daha büyük bir şeye başlayabileceğini söyledi.

Ankara'da cuma namazı saat kaçta?
Gündem

Ankara'da cuma namazı saat kaçta?

Müslümanlar için büyük öneme sahip olan mübarek cuma namazı bu hafta da büyük bir katılımla kılınacak. Cuma namazına gidecek olanlar Ankara'da cuma saatini arıyor. Camileri dolduracak cemaat Ankara'da cuma namazı saat kaçta? sorusunun cevabını merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığının takvimine göre, Ankara'da cuma namazı saat 12.53'te.
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.