Teknoloji Ford SecuriAlert sistemi ek güvenlik özellikleri getiriyor

Ford SecuriAlert sistemi ek güvenlik özellikleri getiriyor

Ford, araçlara izinsiz erişildiğinde akıllı telefonlara bildirim gönderen yeni bir sistem geliştirdi. Ford SecuriAlert olarak isimlendirilen güvenlik özellikleri, FordPass ile eşzamanlı olarak çalışıyor.

Yunus Emre Şahin Yeni Şafak
Ford SecuriAlert sistemi ek güvenlik özellikleri getiriyor
Ford SecuriAlert

Güvenlik konusu Tesla, GeneralMotors ya da Volkswagen gibi önde gelen otomobil üreticilerinin 'araç yönetimi' konusundaki en çok önem verdiği konulardan biri. Bu kapsamda ABD menşeili Ford, geride hırsızlık algılama özelliği FordPass'i akıllı telefon uygulamalarına getiriyor. Ticari araçlarda 'Muhafız Modu' olarak tanımlanan bu sistem, daha sonrasında ise SecuriAlert olarak isimlendirildi.

Özellik bir kez etkinleştirildiğinde kapıları açma ve bir anahtarla erişim sağlama girişimleri de dahil olmak üzere izinsiz bir giriş fark edildiğinde telefona bir bildirim gönderiyor. Ford, ikincisi yapılan veya çalınmış bir anahtar kullanarak araca erişme girişimlerini belirlemede bu sistemin büyük fayda sağladığını söylüyor. Daha genel olarak, arabanızın alarmı tetiklendiğinde onu duyabiliyor olsanız da uzakta da olsanız sizi basitçe uyarabiliyor.

SecuriAlert kapalıysa, FordPass uygulaması size aracın bilinen son konumuyla birlikte aktivitenin zamanını ve nedenini gösteriyor. Böylece SecuriAlert artık FordPass'in 2019'dan itibaren müşterilere ücretsiz olarak sunulan bağlantılı özellikler paketinin bir parçası olarak sunuluyor.

Ford Otosan Gölcük'teki fabrikasında üretimi iki ay durduracak
EKONOMİ
Ford Otosan Gölcük'teki fabrikasında üretimi iki ay durduracak

Ford Otosan’dan 20,5 milyar liralık dev yatırım
EKONOMİ
Ford Otosan’dan 20,5 milyar liralık dev yatırım
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.