Teknoloji Honda ve General Motorstan elektrikli araç üretiminde iş birliği

Honda ve General Motors’tan elektrikli araç üretiminde iş birliği

Anlaşma kapsamında General Motors'a ait tescilli Ultium pilleri kullanılarak 2 adet yeni Honda elektrikli araç üretilecek

Haber Merkezi AA
Kurumlar iş birliği yaptı.
Kurumlar iş birliği yaptı.

Honda ve General Motors (GM), iki yeni elektrikli aracı birlikte geliştirmek için anlaşma imzaladı.

Honda açıklamasına göre, Honda ve GM arasında yapılan anlaşma kapsamında GM'nin tescilli Ultium pilleri kullanılarak 2 adet yeni Honda elektrikli araç üretilecek.

Honda'nın "Elektrikli Vizyon" stratejisi kapsamında yapılan anlaşma ile üretilecek araçların 2024 yılında satışa çıkması öngörülüyor.

Yeni elektrikli araçların iç mekan ve dış tasarımları Honda tarafından gerçekleştirilecek ve Honda'nın sürüş özellikleri modellerde yer alacak.

Bu iş birliği ile üretilen Honda elektrikli araçlar için her iki şirketin otomotiv alanındaki uzmanlıkları birleşecek.

Ortak üretimde anlaştılar.

Üretim ABD'de yapılacak

Araçların üretimi ABD'deki General Motors tesislerinde gerçekleştirilecek. Honda'nın ABD ve Kanada pazarında araç satışına ise 2024 yılında başlaması bekleniyor.

Üretimdeki iş birliğine ek olarak Honda, GM'nin OnStar güvenlik hizmetini yeni üretilecek elektrikli araçlara HondaLink ile entegre olacak şekilde ekleyecek.

Ayrıca Honda, GM'nin eller serbest (hands free) ileri seviye sürücü destek teknolojisini de kullanmayı planlıyor.

Honda, 2018 yılında da GM'nin pil modülü geliştirme çalışmalarına katılmıştı.

Audi A3 Sportback'in lansmanı yapıldı
TEKNOLOJİ
Audi A3 Sportback'in lansmanı yapıldı
Abone Ol Google News
Otobüs fiyatına lüks yolculuk: Ayrı ayrı bilet parası vermek yerine transfer aracı kiralamak daha uygun
Ekonomi

Otobüs fiyatına lüks yolculuk: Ayrı ayrı bilet parası vermek yerine transfer aracı kiralamak daha uygun

Seyahat yasaklarının tamamen kaldırılmasıyla toplu taşımayı kullanmak istemeyen, özel aracı olmayan, araba kullanmayı bilmeyen ya da uzun yolda kendisine güvenmeyenlerin imdadına VIP ulaşım araçları yetişti. Şehirler arası ulaşım için araçlarının hem hesaplı hem de güvenli olduğuna dikkat çeken GM Global Turizm’in Genel Müdürü Gülruh Gülten, “Özellikle 3-5 kişilik aileler için ayrı ayrı bilet parası vermektense bu şekilde bir transfer aracı kiralamak daha uygun. Getirdiği güven hissi ise paha biçilemez” dedi.
Yatırımcı sahaya indi: Konut talebinde rekor artış yaşandı
Ekonomi

Yatırımcı sahaya indi: Konut talebinde rekor artış yaşandı

Kredilerde yapılan faiz indiriminin ardından konut talebinde rekor artış yaşandı. Kamu bankalarının açıkladığı yeni kredi paketleri ile birlikte gayrimenkule olan talep son 4 günde yüzde 515 arttı. Kredi kampanyasına en çok ilgi yatırımcıdan geldi. Emlakçılar, “Alım yapanların yüzde 60’ı yatırımcı” dedi.
Üçüncü dalga gaybubetlere: 1 dolarlar daha bitmemiş
Gündem

Üçüncü dalga gaybubetlere: 1 dolarlar daha bitmemiş

İstanbul ve Ankara’da terör örgütü FETÖ’cülere yönelik yapılan ankesör operasyonlarının ardından güvenlik güçleri üçüncü operasyonu örgütün gaybubet evlerine yaptı. Ankara’da 45 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. 37 firarinin kıskıvrak yakalandığı gaybubet evlerinde 3 adet 100’er gramlık külçe altın ile yüklü miktarda döviz ve F serisi 1 dolarlar ele geçirildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.