Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Papaz sahte ölüyü diriltti
01:43
Dünya
Papaz sahte ölüyü diriltti
Güney Afrika'da papaz Alph Lukau'nun açık bir tabutun içinde hareketsiz yatan bir adama 'diril' diye bağırarak karnına dokunduğu ve ardından adamın doğrulduğu görülüyor. Bu olayı gerçekleştiren papaza dava açıldı. Bir çok sosyal medya kullanıcısı bu olayı videolar çekerek alay konusu haline getirdi.
Libya Kaddafinin ardından ayakta durmaya çalışıyor
07:51
Dünya
Libya Kaddafinin ardından ayakta durmaya çalışıyor
Libya'da Kaddafi'nin 42 yıllık liderliğine son veren 17 Şubat devriminin üzerinden tam 8 yıl geçti. Bugün Libya, bölünmenin ve iç savaşın eşiğine sürüklenmişken kimisi Kaddafi'yi arıyor, kimisi 'İyi ki de öldürüldü' diyor. Afrika'nın en büyük petrol rezervlerine sahip ülkede, 17 Şubat 2011'de başlayan ayaklanmaların ardından Kaddafi dönemi, NATO'nun askeri müdahalesi ile sona erdi. Ancak istikrarsızlık ve belirsizliklerle geçen sekiz yılda, Libya'daki aktörlerin ve Avrupa ülkelerinin iktidar ve doğal kaynaklar için savaşı devam ediyor.
50 derecede çalışmak: Dünyanın en zor işlerinden biri
01:00
Dünya
50 derecede çalışmak: Dünyanın en zor işlerinden biri
Etiyopya'nın Afar eyaletinde dünyanın en sıcak ve alçak noktalarından biri olarak bilinen Danakil Çöküntüsü'nde 50 dereceye varan aşırı sıcaklar altında işçiler tuz kalıpları çıkarmaya çalışıyor, işçiler, günlük sadece 30 lira yani yaklaşık 5 dolar kazanıyor.
İlk kez pamuk şeker yiyen çocukların mutluluğu
00:59
Dünya
İlk kez pamuk şeker yiyen çocukların mutluluğu
Kamerun'a insani yardım amacıyla giden gönüllüler, çocukları sevindirmek için pamuk şeker makinesi de götürdü. Hayatlarında ilk kez pamuk şeker gören ve tadına bakan Afrikalı çocukların şaşkınlığı ve mutluluğu duygusal anlar yaşattı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.