Video Fatma annenin 34 yıllık bekleyişi Kayıp oğlunu arıyor
Fatma annenin 34 yıllık bekleyişi: Kayıp oğlunu arıyor
Fatma annenin 34 yıllık bekleyişi: Kayıp oğlunu arıyor
Sivas'ın Suşehri ilçesinde yaşayan 79 yaşındaki Fatma Kurtarıcı, 1987 yılında evden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan oğlunun bir gün dönüp geleceği günü bekliyor. İlçeye bağlı Saraycık köyünde yaşayan Fatma ve Mürsel Kurtarıcı'nın 8 çocuğundan Nami, 20 yaşındayken 'Bahçeye gidiyorum.' diyerek evden ayrıldı.

Bahçedeki patates ekili alana köstebekler için tuzak kurduktan sonra akşam eve dönmeyen Nami Kurtarıcı'yı bulmak için o dönem başlatılan çalışmalardan sonuç alınamadı. Arama çalışmaları, ailenin başvurusu üzerine 2 yıl sonra 1989 yılında yeniden başlatıldı ancak yine olumsuz sonuçlandı. Evladının hasretiyle yıllardır gözyaşı döken anne Fatma Kurtarıcı, aradan geçen 34 yıla rağmen oğlunun bir gün döneceği umuduyla hayata tutunuyor.

Oğlunu bekleyen anne Kurtarıcı, 'Nüfus cüzdanı hala evde duruyor. Sesimizi duyuyorsa çok özledik, durmasın gelsin. Geleceği günü umutla bekliyoruz. Evlat hasreti çekiyoruz, çok zor. İki kere felç geçirdim. Şimdi de ayaklarımdan yürüyemiyorum. Aç mı, derelerde mi, tepelerde mi, çalıştığı adam aç mı koyuyor? Çok zor. Ölmüş olsaydı giderdim mezarının başına iki taş koyar, dua okurdum.' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.