Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu:  Enflasyonda yüzde 5 hedefine sıkı sıkıya bağlıyız
00:57
Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Enflasyonda yüzde 5 hedefine sıkı sıkıya bağlıyız
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, faizin TÜFE'nin üzerinde olacağını ve TL'nin itibarının korunacağını belirtti. Kavcıoğlu, 'Para politikası araçlarını etkin bir şekilde kullanmaya devam edeceğiz. Enflasyonda yüzde 5'lik hedefe sıkı sıkıya bağlıyız' dedi.
2021 Kanal İstanbul yılı olacak
05:10
Ekonomi
2021 Kanal İstanbul yılı olacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 'dünya projesi' olarak tanımladığı Kanal İstanbul için 2021 yılının hareketli geçeceğini açıkladı. Karaismailoğlu, “Muhalefet karşı çıkıyor. Onlara kalsa Avrasya Tüneli, Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de yapma. Kilitlenip evinden dışarı çıkamayan bir İstanbul olacaktı” dedi.
Doç. Dr. Levent Yılmaz: O rezervler o gün kullanılmasaydı Türkiye IMFye gitmek zorunda kalırdı
17:33
Ekonomi
Doç. Dr. Levent Yılmaz: O rezervler o gün kullanılmasaydı Türkiye IMFye gitmek zorunda kalırdı
Yeni Şafak Ekonomi yazarı ve Polis Akademisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Yılmaz TVNET'te Parapolitik programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz 'Manipülasyonlarla iç siyasete malzeme çıkarmaya çalışıyorlar. O rezervler o gün kullanılmasaydı kur tutulamazdı. Türkiye IMF'ye gitmek zorunda kalırdı' ifadelerini kullandı.
Bakan Varank müjdeledi: Türkiyenin yeni gücü Akkuyu olacak
00:59
Ekonomi
Bakan Varank müjdeledi: Türkiyenin yeni gücü Akkuyu olacak
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ndeki (NGS) ilk reaktörün 2023 yılının sonunda devreye alınacağını ve elektrik üretiminin başlayacağını söyledi. Varank, “Eğer dünyanın ilk 10 ekonomisi olma hedefini gözetiyorsanız mutlaka nükleer enerjiye ihtiyacınız var. Bundan daha da önemlisi; nükleer teknolojilerin sanayinin alt alanlarında gerçekleştirdiği etkileşim çok değerli. Burada kazandığınız kabiliyetler sizin sanayinize çağ atlatabilir. Eğer çığır açıcı teknolojilerde gelişmek istiyorsanız mutlaka nükleer teknolojilerde kabiliyet kazanmanız gerekiyor.' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.