Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Yazarlar CHPnin yaptığı en hayırlı iş; Volta

CHP’nin yaptığı en hayırlı iş; “Volta”…

Hikmet Genç
Hikmet Genç Gazete Yazarı

''Biz hapiste hasta yatan PKK'lıya da gittik, DHKP-C'liye de gittik. Hiç ayrım yapmadık…" demişti Kılıçdaroğlu…
Doğruya doğru… Ayrım yapılmıyor…
'PKK'lılar için; Hendekçi arkadaşlar.., Beraber iyi salladık.., PYD'liler özgürlük savaşçılarıdır.., DHKP-C'li eylemciler.., FETÖ üyesi olmaktan tutuklu medya mensupları için yoklama yapıp alkışlatmak.., 'Kontrollü darbe' diyerek FETÖ'yü kurtarma çabaları vs,
FETÖ'nün yayın organları Zaman Gazetesi ve İpek Medya'ya kayyum atanırken CHP'li vekillerin destek için gazete binalarına gitmelerini de unutmayalım… (Bizzat Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla gitmişler…)
Velhasıl hiç ayrım yapmıyorlar!..
Böyle bir şey olabilir mi?!..
Olabilir…
Söz konusu muhalefet etmekse, terör örgütleri teferruattır!..
Mesela açlık grevi yaparken gözaltına alınanlar… Hani şu KHK ile ihraç edildiği için eylem başlatan ve 80 gün aç kalmalarına rağmen güçlerinden hiçbir şey kaybetmeyen iki isim…

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Hikmet Genç : CHP’nin yaptığı en hayırlı iş; “Volta”
Haber Merkezi 01 Mayıs 2017, Pazartesi Yeni Şafak
CHP’nin yaptığı en hayırlı iş; “Volta” yazısının sesli anlatımı ve tüm Hikmet Genç yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı;
“(Nuriye Gülmen) Bu kişinin DHKP-C ile doğrudan bir organik bağı söz konusudur. Birçok eylem altına imza atmışlar… (Semih Özakça) bu kişinin silahlı terör örgütüne üye olma, kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek derecede kasten yaralama suçlarından yürüyen ceza davaları var.."
Ve ardından sormuş sayın Soylu; “Elinizi vicdanınıza koyun, böyle davaları olduğunu bildiğiniz bir öğretmene evladınızı emanet eder misiniz?.. Bu kadar suç kariyeri yüksek bir kişiye öğretmenlik, akla, vicdana uygun bir davranış mıdır?.."
Cevap veriyorum; değildir…
Peki, “Gezi" benzeri bir provokasyon için ve dahi FETÖ ile mücadeleyi değersizleştirmek için bu örgütçülere sahip çıkmak siyaseten doğru mudur?..
CHP'ye göre doğrudur…
Öyle de yapmışlar…
Bazı CHP'li vekiller Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın tutuklanmasını protesto etmişler…
Önce oturma eylemi yapmışlar, sonra hep birlikte ayağa kalkıp volta atmaya başlamışlar…
Herkesi de “volta" atmaya davet ediyorlar…
Bir ileri, bir geri volta atıyorlar…
Bence gayet de iyi yapıyorlar… Keşke bütün CHP'li vekiller 2019'a kadar bir ileri, bir geri tespih sallayarak volta atsalar…
Böylece memlekete faydalı olurlar…
Ya da en azından zararları dokunmaz!..

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.