İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakan provokatöre yangın söndürme tüple müdahale

İsveç ve Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırıların arkası kesilmiyor. İsveç'te Irak asıllı Salwan Momika, İran'ın Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırı düzenledi. Bu sırada bir kadın Momika'nın yaktığı Kur'an-ı Kerim'e, yangın söndürücü tüple müdahale etti. Ortalığı sis kaplarken polis, kadını etkisiz hale getirerek gözaltına aldı. Momika, zırhlı polis aracıyla olay yerinden ayrıldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kadının, tüpü açıp Salwan Momika'ya doğru koştuğu anlarda Momika'nın korkuyla kaçtığı görüldü.

İsveç'te Irak asıllı Salwan Momika, İran'ın Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırı düzenledi. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin fotoğrafı ve İran bayrağıyla ayaklarını sildi.

İran'ın Stockholm Büyükelçiliği önüne geniş polis koruması eşliğinde gelen Momika, çevredekilerin tepkisine rağmen Kur'an-ı Kerim'in üzerine bastı. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin fotoğrafı ve İran bayrağına ayaklarını silen Momika, daha sonra Kur'an-ı Kerim'i, Reisi'nin fotoğrafını, İran ve Irak bayraklarını ateşe verdi. Momika'ya, Salwan Najem isimli bir Irak vatandaşı yardım etti.

Yangın söndürme tüpüyle müdahale

Göstericilerin arasında bulunan bir kadın ise Momika'nın yaktığı Kur'an-ı Kerim'e, yangın söndürücü tüple müdahale etti. Ortalığı sis kaplarken polis, kadını etkisiz hale getirerek gözaltına aldı.

Eylem sonrası olay yerinden zırhlı polis aracıyla ayrılan Momika ve Najem'e, 10'u zırhlı olmak üzere 20 polis aracı ve yaklaşık 100 polis eşlik etti.

  1. İsveç ve Danimarka'da son dönemde Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırılar yoğunlaşırken bu provokasyonlara izin verilmesi tepkiyle karşılanıyor.İsveç ayak sürüyor

İsveç'te camiye şüpheli mektup: İçerisindeki madde araştırılıyor

İsveç'te İran'ın Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırı

İsveç'ten Kur'an-ı Kerim'e yönelik provokasyonları engelleme üzerine yeni adım

İsveç'te bir kadın Kur'an-ı Kerim yakan adama yangın tüpüyle tepki gösterdi