Musk: SpaceX Pentagon’a yaptığı talebi geri çekti

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde SpaceX'in Ukrayna'daki Starlink internet hizmetlerini desteklemeye devam edeceğini bildirmişti. Bir gün sonra ise bu sözlerinden geri adım attı. Musk, Ukrayna’ya sağladığı Starlink için Pentagon’a yaptığı finansman talebini geri çektiklerini duyurdu.

Haber Merkezi DHA
Elon Musk

Musk, sosyal medya hesabından, Pentagon ve SpaceX arasında görüşmelerin sürdüğüne ilişkin haberlere yönelik yaptığı açıklamada, “SpaceX finansman talebini halihazırda geri çekti” ifadelerini kullandı. Musk, birkaç gün önce yaptığı açıklamada, "Starlink hala para kaybediyor ve diğer şirketler vergi mükelleflerinden milyarlarca dolar alıyor olsa da biz Ukrayna hükümetini ücretsiz olarak finanse etmeye devam edeceğiz" demişti.

DÜNYA
Elon Musk'ın Ukrayna sevdası uzun sürmedi: Faturayı Pentagon'a yolladı

UKRAYNA’YA STARLINK HİZMETİ SUNMUŞTU

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasının ardından Musk, Ukrayna ordusu ve ülke genelinde iletişim kaynağının kesintiye uğramaması için Starlink hizmetinin ücretsiz olarak Ukrayna’ya sundu. Geçtiğimiz günlerde söz konusu hizmetin maliyetleri olduğunu ve ‘belirsiz bir süre’ için bu hizmeti sunamayacaklarını hatırlatan Musk, bu maliyetlerin Pentagon tarafından karşılanmasını istedi. ABD, söz konusu hizmeti finanse etmek için Musk ile görüşmeler yaptığını duyurmuştu.

FOTOĞRAF 8
Elon Musk'ın başı yine belada: Federal inceleme başlatıldı
Teknoloji devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk yine gündemden düşmüyor. Bu kez Twitter'ın mahkemeye sunduğu belgelerde, hakkında, 44 milyar dolar değerindeki satın alma anlaşmasındaki tutumu nedeniyle federal yetkililerle başı dertte.

DÜNYA
Tesla'nın CEO'su Elon Musk Putin'le görüştüğü iddiasını yalanladı