Türkiye'nin yoğun Filistin diplomasisi: Cumhurbaşkanı Erdoğan iki devlet lideri ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ve Uganda Cumhurbaşkanı Museveni ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Zelenskiy ile görüşmesinde Erdoğan, İsrail-Filistin ihtilafı başta olmak üzere, barışçıl yöntemlerle çözümün mümkün olduğunu, Türkiye'nin çaba sarf ettiğini söyledi. Erdoğan ayrıca Museveni ile görüşmesinde, tüm devletlerin bir an önce Gazze'de ateşkesin sağlanması için seslerini yükseltmesi gerektiğini ve çatışmaların dünya barışını tehdit eder hale geldiğini belirtti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ve Uganda Cumhurbaşkanı Yoweri Museveni.

Erdoğan, İsrail-Filistin çatışmasının bölgedeki başka ülkelere de sıçramadan sonlandırılması ve taraflar arasında müzakerelerin başlatılması için yoğun diplomasi yürütüyor.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'nin telefon görüşmesinde Rusya-Ukrayna savaşı, İsrail-Filistin arasındaki çatışmalar ve bölgedeki insani kriz ele alındı.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın sosyal medyada yaptığı açıklamada görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşının yanında, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar ve bölgedeki insani kriz ele alındığı bildirildi.


"Barışçıl yöntemlerle çözüm mümkün"

Erdoğan görüşmede, İsrail-Filistin ihtilafı başta olmak üzere, bölgedeki çatışmalı süreçlerin barışçıl yöntemlerle çözümünün mümkün olduğunu, Türkiye'nin bunun sağlanması için her türlü çabayı sarf etmeye devam edeceğini ifade etti.


https://twitter.com/iletisim/status/1715705222935314895?ref_href=twhref%Uganda Cumhurbaşkanı Museveni ile telefonda görüştü


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uganda Cumhurbaşkanı Yoweri Museveni ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, İsrail-Filistin çatışması çerçevesinde yaşananlar ile bölgede sükunetin sağlanması için atılabilecek adımlar ele alındı.


Erdoğan, görüşmede, tüm devletlerin bir an önce Gazze'de ateşkesin sağlanması için seslerini yükseltmesi gerektiğini ve çatışmaların dünya barışını tehdit eder hale geldiğini belirtti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gazze diplomasisi: Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gazze mesajı: İsrail'in soykırıma varan operasyonları derhal durmalı

Zelenski: Ortaklarımız bize güvence veriyor