Ailelerin evlat nöbeti bin 72’nci gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti bin 72’nci gününe girdi.

Haber Merkezi İHA
PKK tarafından dağa kaçırılan evlatlarını almak isteyen ailelerin nöbeti devam ediyor.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti bin 72’nci gününe girdi.

Sekiz yıl önce evladı Abdurahman’ın lise arkadaşları ile birlikte PKK’nın kucağına düştüğünü söyleyen anne Zeliha Yaşa, oğlunun geri gelmesini istedi. Yaşa, "Oğlum için buraya geldim, o gelmeden buradan gitmeyeceğim. PKK ve HDP’ye sesleniyorum. Oğlumu bıraksınlar, biz onu çok özledik. Sekiz yıldır gitmiş haber yok. Sen neredesin? Eve dön, ceza yok, kimse sana bir şey yapamaz. Amerika ve Rusya’nın bekçiliğini yapıyorsunuz. Sesimizi duyuyorsan dağda mağarada ne işin var, sen okul okuyordun, neden oraya gittin? HDP sizi kandırmış, PKK’ya satmış onları dinlemeyin. Aç ve susuz oralarda ne yapıyorsunuz? Seni bekliyorum, evine dön” dedi.

GÜNDEM
Evlat nöbeti kararlılıkla sürüyor: Muşlu aileler HDP il binası önündeki oturma eylemine devam etti

FOTOĞRAF 8
Hukuk öğrencisi oğluna kavuşmak için evlat nöbetinde: Avukatımı benden koparıp dağa kaçırdılar
Van'da 41'inci haftada bir araya gelerek evlat nöbeti tutan aileler, HDP ve terör örgütü PKK aleyhine slogan attı. Eyleme katılan Yusuf Erdinç, Marmara Üniversiteki Hukuk Fakültesi'nde okuyan oğlunun 7 yıl önce kaçırıldığını belirterek, "Avukatımı benden kopardılar. HDP götürdü, PKK'ya teslim etti. Orası senin yerin değil. Gel Türkiye Cumhuriyeti'ne teslim ol" dedi.