Altın madeninde gıda zehirlenmesi: 30 işçi hastaneye kaldırıldı

Tarım Kredi iştiraki Gübretaş’ın, Bilecik’in Söğüt ilçesinde yer alan altın madeni sahasında öğle yemeği yiyen 140 kişiden 30 işçi gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı

Haber Merkezi İHA
Altın madeninde gıda zehirlenmesi: 30 işçi hastaneye kaldırıldı

Bilecik’te bir yemek firmasının Gübretaş’ın taşeron firmasına bağlı maden sahasında çalışan 140 işçiye öğle yemeği olarak; yayla çorbası, bulgur pilavı, ızgara tavuk kanat ve meşrubat götürdü. Yemeği yiyen işçilerden ilk etapta 17’si; bulantı, kusma, ishal ve karın krampları şikâyetlerinin ardından Söğüt Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.


Daha sonra ise 13 kişi daha Söğüt İlçe Devlet Hastanesine aynı şikayetlerden başvurdu. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince yemekten numune alınarak inceleme başlatıldı.
İşçilere hastanede serum tedavi yapılırken, sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

EKONOMİ
109 ton altın için tarih belli oldu: Türk ekonomisine büyük katkı sağlayacak

FOTOĞRAF 10
109 ton altında yeni gelişme: ​Bakanlıktan beklenen belge çıktı
Bilecik Söğüt'te GÜBRETAŞ'a ait maden sahasında tespit edilen 3,5 milyon onsluk (109 ton) altın varlığı için çıkarılan acele kamulaştırma kararı sonrası bölgedeki arazilerin mülkiyetinin Hazine'ye devri gerçekleştirilip tesis kuruluma geçirilirken, bakanlıktan beklenen teşvik belgesi de çıktı. İşte bölgedeki altın rezervinin çıkarılması için yapılacak yatırımın tutarı..