Ardahan -31’i gördü

Doğu Anadolu'da soğuk hava hayatı felç etti. Gece en düşük hava sıcaklığı eksi 31 dereceyle Ardahan'da ölçüldü. Sabah işe yürüyerek gidenlerin kaş ve kirpikleri dondu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Ardahan'da termometreler sıfırın altında 31 dereceyi gösterdi.

Doğu Anadolu'da soğuk hava hayatı esir aldı. Gece en düşük hava sıcaklığı eksi 31 dereceyle Ardahan'da ölçüldü. Erken saatlerde dışarı çıkan vatandaşların kaşları ve kirpikleri buz tuttu. Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 23, Kars'ta 21, Erzurum'da ise 17 derece kaydedildi. Erzurum'da dondurucu soğuk nedeniyle yol ve kaldırımlarda buzlanma meydana geldi.


DONDURUCU SOĞUKLAR ZOR ANLAR YAŞATTI

Park halindeki araçların camlarının buzla kaplandığı kentte, bazı vatandaşlar araçlarını soğuktan korumak için üzerine battaniye örttü. Cami bahçelerindeki şadırvanların etrafı buzla kaplandı, belediye ekipleri kar ve buz temizleme çalışmalarını sürdürdü. Ardahan'da ise sabah iş yerlerine yürüyerek gidenler, dondurucu soğuk nedeniyle zor anlar yaşadı.


DERELER BUZLA KAPLANDI

Ev ve iş yerleri camlarının da buz tuttuğu kentte, Kura Nehri bölgesinde pus oluştu. Ağrı’da da dondurucu soğuklar nedeniyle ağaçlar kırağı tuttu. Murat Nehri ve derelerin buzla kaplandığı kentte, bazı yerlerde de sis meydana geldi. Taşlıçay ilçesinde de dereler buzla kaplandı.


BUZ SARKITLARI OLUŞTU

Kars'ta ise bina çatılarında buz sarkıtları oluştu, ağaç ve bitkiler kırağı tuttu. Bazı vatandaşlar, ev ve iş yerlerinin buzla kaplı camlarını temizlemeye çalıştı. Sarıkamış'taki esnaflardan Serhat Gökmen, havaların çok soğuduğunu belirterek, “Gece eksi 20’leri gördük, camlarımız buz tuttu şimdi temizlemeye çalışıyoruz” dedi. Bazı esnaf da kar ve soğuklar nedeniyle yiyecek bulamayan sahipsiz hayvanları besledi.


Meteoroloji'den 13 ile sarı kodlu uyarı: Tüm Türkiye'de hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek

Son 58 yılın en soğuk günü: İsveç eksi 44,6 dereceyi gördü

Doğuda soğuktan çeşmeler dondu