Bakan Bolat: Türkiye emin ellerde yoluna devam ediyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, MÜSİAD Konya Şubesi'nde düzenlenen İş Dünyası İstişare Toplantısı'na katıldı. Toplantı kapsamında önemli açıklamalarda bulunan Bolat, bu yıl 18,8 milyar liralık uyuşturucu ve ticari kaçak eşyanın yakalandığını belirterek yakında İçişleri Bakanlığı ile protokol imzalanacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok çalışkan, üretken ve başarılı bir lider olduğunu ve dünyada çok saygınlığının olduğunu dile getiren Bolat, ''Ekonomi ile ilgili konularda hep istişare halindeyiz, koordinasyon içindeyiz. Türkiye, emin ellerde, istikrarlı ve güvenli bir ortamda yoluna devam etmeye çalışıyor'' ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA
Ticaret Bakanı Ömer Bolat

Bakan Bolat, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi'nde düzenlenen İş Dünyası İstişare Toplantısı'nda birlik ve beraberlik içinde Konya'nın ve Türkiye'nin gelişmesi için daha fazla çalışacaklarını ifade etti.

Ticaret Bakanlığının temel görevinin dış ticareti artırmak olduğuna dikkati çeken Bolat, yerli ve milli sanayinin gelişmesine önderlik etmek istediklerini aktardı.


"10 ayda 18,8 milyar liralık uyuşturucu ve ticari kaçak eşya yakaladık"


Bolat, dış ticaretin gümrüklerde gerçekleştiğine işaret ederek "620 milyar dolarlık ticaret, gümrüklerden geçiyor. Gümrükleri, hızlı ve etkin bir şekilde yönetmek görevimiz. Kaçak malları, uyuşturucu mamullerini, kaçakçılığı engellemek görevimiz. Bu senenin ilk 10 ayında 18,8 milyar liralık uyuşturucu ve ticari kaçak eşya yakaladık. İçişleri Bakanlığımızla çok iyi bir iş birliğimiz var. Yakında bir protokol imzalayacağız. Bu kaçakçılık olaylarının daha sert tedbirlerle üzerine gideceğiz." diye konuştu.


"Türkiye, emin ellerde"


Türkiye'nin dış ticaretini arttırmak için ekibiyle bütün gücüyle çalıştıklarını anlatan Bolat, şunları kaydetti:

"Hükümetimiz, canla başla mücadele ediyor. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan çok çalışkan, üretken ve başarılı bir lider. Dünyada çok saygınlığı var. Gittiğim dış gezilerde, yabancı ülkelerde, batı, doğu kuzey ve güney fark etmiyor, Türkiye'mizin ağırlığının ne kadar yükseldiğini bizzat müşahede ettim. Bir vatandaş olarak iftihar ettim. Ticaret Bakanı olarak da mutlu oldum. Ülkemi en iyi şekilde görmek ve onu temsil etmek ayrı bir mutluluk vesilesi. Bakanlarımız; hepsi işlerinde profesyonel, çalışkan, üretken, atom karınca gibi çalışıyor. Uyumlu, koordineli bir çalışma sergiliyoruz. Ekonomi ile ilgili konularda hep istişare halindeyiz, koordinasyon içindeyiz. Türkiye, emin ellerde, istikrarlı ve güvenli bir ortamda yoluna devam etmeye çalışıyor."


Bakan Bolat: Hedefimiz enflasyonu tek hanelere indirmek

Ticaret Bakanı Bolat Konya'da konuştu: Dünyaya hükmetmeye çalışanların ikiyüzlü politikasını görmüş olduk

Bakan Bolat ilan sitelerini uyardı: 1 Kasım'da yürürlüğe girecek