Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'ye geçen İYİ Parti'den Kürşat Engin Özcan ve CHP'den Mustafa Ertekin'in rozetlerini taktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e yaptığı çağrının ardından, İYİ Parti’den AK Parti’ye katılımlar başladı. İYİ Parti’den istifa edip AK Parti saflarına katılan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın ve eski CHP'li Mustafa Ertekin'in rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün ki parti grup toplantısında bizzat taktı. Kürşat Engin Özcan, "Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı milli birlik ve beraberlik çağrısına icabet etmemek olmazdı. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Millete ve memlekete hizmet için her zaman emrinizdeyim sayın Cumhurbaşkanımız" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İYİ Parti ve CHP'den istifa ederek AK Parti'ye katılan isimlerin rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi sonrası gündemi değerlendirme konuşmasında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ve partililere, "Temenni ederiz ki İYİ Parti 6’lı masayı terk ederek yerli ve milli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir" ifadesinin ardından Aydın siyaseti de hareketlendi.

Çağrı’nın ardından görevi başkan yardımcısına devrederek izne ayrılan Nazilli Belediyesi’nin İYİ Partili Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Meclis’te AK Parti’nin Aydın heyeti ile bir araya gelip grup toplantısına birlikte girdi.

İYİ Parti’den istifa eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a AK Parti rozetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün grup toplantısında bizzat taktı.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan AK Parti'ye geçti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti'den istifa ederek AK Parti'ye geçen Nazilli Belediye Başkanı'nın rozetini taktı. Ayrıca Aydın CHP İl Başkan Yardımcısı da AK Parti'ye katıldı.


'Cumhurbaşkanımızın milli birlik ve beraberlik çağrısına icabet etmemek olmazdı'


Özcan, kürsüde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Düzce'de meydana gelen deprem nedeniyle üzüntü duyuyorum. Türk milletine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Askerimiz, bu aziz milletin toprağını, canını korumak için seferdedir. Allah ayağına taş değdirmesin. Allah her zaman yanlarında olsun.


Tüm dünya ve dolayısıyla ülkemiz zorlu bir dönemden geçmektedir. Bu zorlu dönem içerisinde sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı milli birlik ve beraberlik çağrısına icabet etmemek olmazdı. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum. Millete ve memlekete hizmet için her zaman emrinizdeyim sayın Cumhurbaşkanımız."

GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriye'ye kara harekâtı sinyali: Bizim için en uygun olan zamanda karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz

CHP'DEN GELEN ERTEKİN'E DE ROZET TAKTI

Erdoğan, İYİ Parti'den AK Parti'ye geçen Özcan'ın ardından CHP'den AK Parti'ye gelen Aydın CHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Ertekin'i de kürsüde ağırladı. Erdoğan, Ertekin'in de rozetini taktı.

Aydın’ın merkez Efeler’den sonra en büyük ilçesi olan Nazilli, Başkan Özcan’ın bu tercihi ile AK partili ilçeler listesine eklendi. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın AK Parti’ye katılması ile birlikte Aydın’da Cumhur İttifakı tarafından yönetilen ilçeler Buharkent, Kuyucak, Karacasu, Bozdoğan, Köşk, Karpuzlu, Koçarlı ve Nazilli oldu.


GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Esed ile görüşme olacak mı?' sorusuna yanıt: Siyasette küslük dargınlık olmaz

GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı sonrası İYİ Parti'de ayrılık: Rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın takması bekleniyor

GÜNDEM
İYİ Parti'li Ayşegül Eltimur AK Parti’ye geçti