Cumhurbaşkanı Erdoğan: Roman kardeşlerim sandıkta en güzel cevabı verecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın başkanlığındaki "Roman Dernekleriyle İstişare Toplantısı"na telefonla katılarak, "Roman kardeşlerim kendilerini vatandaş yerine koymayanlara sandıklarda en güzel cevabı verecek. Gerek Edirne gerek Tekirdağ gerekse Kırklareli'nde böyle bir patlamanın olması o kibirli tiplere en güzel cevap olacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıya katılan Roman vatandaşlara hitap etti.

Bakan Göktaş, Tekirdağ'daki temasları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi Aydoğdu Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi'ni de ziyaret etti.

Merkezde kurs gören Roman çocukların davullu mini gösterisiyle karşılanan Bakan Göktaş, merkezi gezerek çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Daha sonra Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli Roman Dernekleri Federasyonu temsilcilerinin katılımıyla, "Roman Dernekleriyle İstişare Toplantısı"na başkanlık eden Göktaş, "ikinci memleketim" diye nitelendirdiği Tekirdağ'ın tüm renkleri, farklılıklarıyla ülkenin en kıymetli hazinelerinden biri olduğunu belirtti.

"Roman kardeşlerim sandıkları patlatacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Bakan Göktaş ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin ardından toplantıya katılan Roman vatandaşlara hitap etti.

Sözlerinin başında Roman vatandaşları selamlayan Erdoğan, diye konuştu.

Salondakilerin "Evelallah" karşılığını vermesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Roman kardeşlerim kendilerini vatandaş yerine koymayanlara sandıklarda en güzel cevabı verecek. Gerek Edirne gerek Tekirdağ gerekse Kırklareli'nde böyle bir patlamanın olması o kibirli tiplere en güzel cevap olacaktır." ifadelerini kullandı.

"Bu seçimde bunu yapmaya var mıyız?" diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, salondaki Roman vatandaşlardan "Hiç şüpheniz olmasın" yanıtını almasının ardından "Öyleyse kararlıyız, hazırız." karşılığını verdi.

"Ayrım yapmaya çalıştılar"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş da ifadesini kullandı.

Tüm vatandaşlara hiçbir ayrım gözetmeksizin hizmet etmeye devam ettiklerini vurgulayan Göktaş, diye konuştu.

Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı yerlerde Sosyal Dayanışma Merkezleri (SODAM) açtıklarını dile getiren Göktaş, şunları söyledi:

Bakan Göktaş'a ziyareti sırasında AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Gökhan Diktaş ve Çiğdem Koncagül'ün yanı sıra Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cüneyt Yüksel de eşlik etti.

GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul kimsenin atlama taşı değil

GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimi partiler oylarını işporta pazarına çıkardı

GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "CHP’ye seçim kazandırmaya çalışanların söylemlerine itibar etmeyeceğiz"

GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'un bir 5 yıl daha kaybetme lüksünün olmadığını biliyoruz

GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazzeli yiğitlere terörist iftirası atanların bize söyleyecekleri tek kelamı olamaz

GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sultanbeyli'de 40 bin kişiye hitap etti: 650 bin konutun dönüşümü tamamlanacak

GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete tepki: Zübük siyaseti ile niyetleri tüm ülkeyi yağmalamak