Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni ekonomi modeline yönelik açıklama

Yeni yasama yılının açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların enflasyonun altında ezilmeyeceğini belirterek, ''Önümüzdeki yılbaşında, tüm ücretlilerin durumlarını, kayıplarını telafi edecek şekilde tekrar gözden geçireceğiz'' dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Arşiv

TBMM'nin 27. Dönem 6. Yasama Yılı'nın açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomik konular ve alınan tedbirler ile uygulamaya konan politikalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  • Yeni ekonomi modeline ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şu şekilde devam etti:
  • Uyguladığımız ekonomi politikası akıntıya kürek çekme gibi akıl dışı bir amaca dayanmıyor, dünyada örnekleri mevcuttur.
  • Kendi özgün ekonomi modelimizi inşa ettik. Türkiye ekonomi modelinin başarısında ve kabul görmesinde altyapı, istihdam, üretimin büyük etkisi var.
  • Hiçbir vatandaşımızın enflasyonun altında ezilmesine izin vermeyeceğiz.
  • Vatandaşların döviz ve enflasyondan kaynaklı refah kayıplarını gayet iyi biliyoruz. Bunların önüne geçecek tedbirleri ilk günden almaya başladık.
  • Enflasyonun yol açtığı kayıpların telafisinde inşallah tüm dünyaya örnek olacağız.
  • Önümüzdeki yılbaşında, tüm ücretlilerin durumlarını, kayıplarını telafi edecek şekilde tekrar gözden geçireceğiz. Hep söylediğimiz gibi, hiçbir vatandaşımızın enflasyonun altında ezilmesine izin vermeyeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa çağrısı: Meclis'in darbe dönemlerinin son izini sileceğine inanıyorum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin yeni yasama yılı açılış programında konuştu. Burada önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni anayasa çağrısını da yineledi. Erdoğan, 'Yeni dönem Meclisimizin, Türkiye'yi hakkı olan yeni anayasayla buluşturarak, darbe dönemlerinin son izini sileceğine inanıyorum.' ifadelerini kullandı.

GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aldığımız tedbirler ve teknik mekanizmalar ile ülkemize kurulan tuzakları boşa çıkardık

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En büyük savaşım faizle
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TESK 21. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında 'En büyük savaşım faizledir. En büyük düşmanım faizdir. Faizi 12'ye kadar düşürdük bu yetmez. Ben yüksek faizi savunmuyorum, aksine düşük faizi savunan bir politika izliyoruz' ifadelerini kullandı.