Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz Uluslararası Adalet Divanı'nın İsrail kararını değerlendirdi: Yaptıkları zulmün hesabını verecekler

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD), İsrail aleyhine açılan "soykırım" davasında ihtiyati tedbir kararı vermesine ilişkin "İnsanlık vicdanında çoktan hüküm giyenler, yaptıkları zulmün hesabını uluslararası mahkemeler önünde de verecektir. İsrail'in soykırımdan yargılandığı sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız" ifadesini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Uluslararası Adalet Divanı'nın kararına yönelik şunları kaydetti:

"Uluslararası Adalet Divanı'nın bugün verdiği kararla İsrail'in, Gazze'de yaptığı soykırımdan dolayı yargılanacağı kesinleşti. İnsanlık vicdanında çoktan hüküm giyenler, yaptıkları zulmün hesabını uluslararası mahkemeler önünde de verecektir. İsrail'in soykırımdan yargılandığı sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Kalıcı ateşkesin sağlanması ve ardından bölgede kalıcı barış, istikrar ve huzurun yolunu açacak bağımsız bir Filistin devletinin vücut bulması için çabalarımızı sürdüreceğiz. Bu tarihi karara imza atan Uluslararası Adalet Divanı'na, yargı sürecini başlatan Güney Afrika'ya ve sürece her platformda büyük destek veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum."


https://twitter.com/_cevdetyilmaz/status/1750901732392018037?ref_href=t

Uluslararası Adalet Divanı'ndan tarihi karar: İsrail soykırımdan yargılanacak!

Lahey'den çıkan yargılama kararı katil İsrail'i durdurmaya yetecek mi?

Lahey’deki soykırım davasında karar açıklandı: Katil İsrail suçlu bulundu! Terör devleti için ihtiyati tedbir kararı