Dilan Polat ve Engin Polat'a bir şok daha! Banu Parlak ’Beni öldürtmek istiyorlar’ demişti: Soruşturmada 'Daltonlar' detayı

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirdikleri iddia edilen Dilan ve Engin Polat çifti ile Sezgin Polat'ın da aralarında olduğu 11 sanık hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede Dilan, Engin ve Sezgin Polat'ın 'birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit suçunu azmettirme', 'Mala zarar vermeye azmettirme' suçlarından toplamda ayrı ayrı 8 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi. Engin Polat, Banu Parlak'ın işyerine tehdit amaçlı silahlı saldırı düzenlenmesi için Gürcistan ülkesindeki bağlantılarıyla kamuoyunda "Daltonlar çetesi" olarak bilinen suç örgütünün firari yöneticilerinden olan Beratcan ve kardeşi Batın Can Gökdemir ile irtibat kurduğu kaydedildi.

Banu Parlak - Dilan Polat - Engin Polat

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamede Dilan Polat ile müşteki Banu Parlak arasında husumet bulunduğu belirtildi.

'Engin Polat Daltonlar Çetesiyle irtibat kurdu'

İddianamede, Dilan Polat'ın sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda şeklinde yaptığı açıklama ile Parlak'a tehdit mesajı gönderdiğine yer verildi.

Bu mesajdan kısa bir süre sonra Sezgin, Engin ve Dilan Polat'ın ortak kararıyla, Engin Polat, Banu Parlak'ın işyerine tehdit amaçlı silahlı saldırı düzenlenmesi için Gürcistan ülkesindeki bağlantılarıyla kamuoyunda "Daltonlar çetesi" olarak bilinen suç örgütünün firari yöneticilerinden olan Beratcan ve kardeşi Batın Can Gökdemir ile irtibat kurduğu kaydedildi.

Beratcan ve Batın Can'ın, Daltonlar grubuna ait hücre evinde eyleme hazır, talimat beklemekte olan şüpheliler Batuhan İnci, Yunus Emre Yıldız, Nizamettin Bilgili, Onur Abiç ve İsmail Emre Arifoğlu'na eylem talimatı verdiği anlatıldı.

Aldıkları talimat doğrultusunda 1 Ekim'de gece saatlerinde Parlak'a ait işyerine 2 ayrı silahlı saldırı gerçekleştirildiği kaydedildi.

İşyerinde saldırı sebebiyle 45 bin TL kadar maddi hasar olduğu anlatıldı.

Parlak: Polat ailesi beni öldürtmek istedi

İddianamede Banu Parlak'ın şikayet dilekçesine de yer verildi.

Dilekçesinde Parlak, ifadelerini kullandı.

Engin Polat: Bu olayın öncesi bayanlar arasında yaşanan bir tartışmadan ibaret

Banu Parlak'ı tanımadığını söyleyen Engin Polat ise, şeklinde beyanda bulundu.

Dilan Polat: O videoyu Seyhan Soylu, Feyza Altun ve Cüneyt Özdemir için çektim

Banu Parlak'ı 4 yıldır tanıdığını eski arkadaşı olduğunu söyleyen Dilan Polat ise, ifadelerini kullandı.

Polat ailesine 8'er yıl hapis

İddianamede şüpheliler Barış Boyun, Beratcan Gökdemir ve Batin Can Gökdemir'in hakkında yakalama kararı çıkartıldığı, belirtildi.

Barış Boyun, Beratcan ve Batin Can Gökdemir'in 'Silahlı suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit', 'Mala zarar verme' ve 'Ruhsatsız silah taşıma' suçlarından ayrı ayrı toplamda 8 yıl 4 aydan 23 yıla kadar hapsi istendi.

Dilan, Engin ve Sezgin Polat için ise 'birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit suçunu azmettirme', 'Mala zarar vermeye azmettirme' suçlarından toplamda ayrı ayrı 8 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

Ayrıca belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmaları istendi.

Diğer 5 sanığın da çeşitli suçlardan değişen oranlarda cezalandırılmaları talep edildi.

ÖZGÜN
Dilan Polat tutuklandı mı? Dilan Polat eşi Engin Polat davasında son durum

GÜNDEM
Dilan Polat ve eşi Engin Polat gözaltına alındı

GÜNDEM
Engin Polat ve eşi Dilan Polat gözaltına alındı

ÖZGÜN
Dilan Polat ve eşi Engin Polat düzenlenen operasyonla gözaltına alındı

GÜNDEM
Dilan Polat ve Engin Polat'ın cezaevleri ayrıldı

HAYAT
Dilan Polat ve Engin Polat tutuklandı: Cezaevine giderken söylediği ilk sözler adliyeyi inletti

GÜNDEM
Dilan - Engin Polat çifti soruşturmasında bir tutuklama talebi daha