Doktor Nidanur'u pompalı ile vuran cani Adana'da yakalandı: İlk ifadesi ortaya çıktı

Mersin'de aynı hastanede çalıştığı intörn doktor Nidanur N.'yi sokak ortasında tüfekle vurarak ağır yaralayan teknisyen Ersin K., Adana'da yakalandı. Şüpheli ilk ifadesinde Nidanur N.'nin kendisini terk etmesine öfkelendiği için böyle bir saldırıyı gerçekleştirdiğini söyledi.

Haber Merkezi DHA
Mersin

Olay, dün Yenişehir ilçesi Çiftlikköy Mahallesi'nde meydana geldi. Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde çalışan teknisyen Ersin K., aynı hastanede intörn doktor olan Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Nidanur N.'nin evinin bulunduğu sokağa gitti. Burada bir süre araçta bekleyen Ersin K., evine doğru yürüyen Nidanur N.'yi görünce inip, tüfekle ateş etti. O anlar, çevredeki güvenlik kamerasına yansıdı. Saçmaların isabet ettiği Nidanur N., ağır yaralandı.


Sağ bacağı ampute edildi


Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan ve durumu ciddiyetini koruyan Nidanur N.'nin sağ bacağı, dizüstünden ampute edildi. Sol bacağının da ağır hasarlı olduğu öğrenildi. Olayın ardından kaçan Ersin K. ise polis ekiplerince Adana'da yakalandı. Ersin K., Mersin'e getirilerek sorguya alındı. Ersin K.'nin polisteki işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Yakalanmasının ardından Mersin'e getirilen zanlı ilk ifadesinde, Nidanur N. ile yaklaşık bir yıldır sevgili olduklarını, ilişkilerine genç kızın ailesinin de onay vermediği için ilişkilerini bitirme kararı aldığını ve kendisini terk etmesine öfkelendiği için böyle bir saldırıyı gerçekleştirdiğini itiraf etti.