Emine Erdoğan BM Kalkınma Programı Başkanı Steiner'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretinde eşlik eden Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) İcra Direktörü Achim Steiner ile görüştü. Emine Erdoğan, BM Kalkınma Programı Başkanı Achim Steiner'a, 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerde UNDP başta olmak üzere, destek sunan tüm BM ofislerinin çalışmalarının kıymetli olduğunu ifade ederek teşekkürlerini sundu. Emine Erdoğan, kültürlerin ve dinlerin sürdürülebilir olmayı öğütlediğini; öz yaşam biçimine dönülmesi gerektiğini söyledi.

Haber Merkezi DHA
Emine Erdoğan - UNDP İcra Direktörü Achim Steiner

BM Kalkınma Programı Başkanı Steiner, kendisinin daha önce BM Çevre Programı İcra Direktörlüğü tecrübesi olduğunu belirterek mevcut görevinde çevre temelli ve sürdürülebilir kalkınmayı önemsediğini ifade etti.


Atık yönetiminin kendi çalışma alanlarında önemli bir yer kapladığını söyleyen BM Kalkınma Programı Başkanı Steiner, Emine Erdoğan'ın ‘Sıfır Atık' konusunda yaptıklarının ve çabalarının dünya için anlamlı olduğunu, Türkiye'deki Sıfır Atık Projesi gibi önemli uygulamaların liderlik yapılarak küresele taşınmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.


Vazgeçilmez addedilen plastiklerin, hayatın her alanında kullanılması neticesinde, ciddi bir tehditle karşı karşıya olunduğu konuşulan görüşmede, Türkiye'de veya New York'ta yeniden bir araya gelinmesi gündeme getirildi.Emine Erdoğan: Türkiye olarak bize emanet yeryüzünü korumak için atılan her adımın destekçisi olduk olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır'a gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye bir başarı hikayesi yazıyor

Emine Erdoğan Yazar Alev Alatlı Bilim Merkezi'ni açtı: Tüm çabamız Alev Alatlılar yetiştirebilmek için

Yoğun diplomasi trafiği sürüyor: Cumhurbaşkanı Erdoğan Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Dibeybe'yi kabul etti