HDP'li Sancar cumhurbaşkanı adayını tarif etti: LGBT'yi destekleyecek

HDP'li Mithat Sancar, partisinin grup toplantısında cumhurbaşkanı adayının özelliklerini açıkladı. Açıklamasında LGBT vurgusu yapan HDP'li Sancar, ''Bu topraklarda yaşayan, cinsel yönelimlerin, inançları, kimliklerin ve kültürlerin adayını arıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
HDP'li Mithat Sancar, LGBT'yi destekleyecek aday çıkaracaklarını söyledi

HDP'li Mithat Sancar, Meclis'te grup toplantısında konuştuğu sırada açıkça LGBT'yi destekleyeceklerini söyledi. Sancar, "Bu topraklarda yaşayan bütün halkların, inançların, kimliklerin, kültürlerin, cinsel yönelimlerin adayını arıyoruz adayını tartışıyoruz'' dedi.

Altılı masa’yı HDP’ye sahip çıkmaya çağırdı


HDP'nin kapatma davasıyla ilgili konuşan Sancar, Altılı masayı HDP'ye sahip çıkmaya çağırarak, davanın seçim sonuna ertelenmesini istediklerini yineledi.


Cumhurbaşkanı adayı çıkaracaklarını hatırlatan Sancar, ''Bu seçim toplumu ne statüko ne de restorasyon denklemine mahkum bırakacağız. Bizler varız. Üçüncü yol var ve evet özgürlük ittifakıyla büyüyecek güçlü demokrasi ortaklığı var.'' ifadelerini kullandı.HDP'li LGBT üyesi avukat önce saldırdı sonra hedef gösterdi

Diyanet'ten kovulan Fatma Yavuz'dan HDP etkinliğinde skandal sözler: LGBT'li tek bir kardeşimin saçının teline zarar gelirse başörtümü açıp yakarım

Bu dergiyi evimize göndermeyin: İBB'den 'ücretsiz' LGBT propagandası