Pençe-Kilit'ten acı haber: Bir asker şehit oldu

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu bir asker şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, Piyade Sözleşmeli Er Hüseyin Korkmaz’ın bölücü terör örgütü mensuplarınca bir üs bölgesine açılan ateş sonucunda şehit olduğu bildirildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Piyade Sözleşmeli Er Hüseyin Korkmaz

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu bir asker şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, Piyade Sözleşmeli Er Hüseyin Korkmaz’ın bölücü terör örgütü mensuplarınca bir üs bölgesine açılan ateş sonucunda şehit olduğu bildirildi. MSB açıklamasında “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise şehit Korkmaz için yayımladığı başsağlığı mesajında, “Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” ifadelerine yer verdi.

FOTOĞRAF 7
Eren Abluka ile teröre darbe: PKK'ya ait 4 sığınak ve yaşam malzemeleri ele geçirildi
Diyarbakır ve Tunceli Jandarma Bölge Komutanlıkları koordinesinde 3 bin 651 personelin katılımıyla başlatılan “Eren Abluka Sonbahar-Kış-18 Şehit Jandarma Teğmen Hubeyib Turan” operasyonu devam ediyor. Terör örgütü PKK'ya ait 4 sığınak tespit edilip kilolarca uyuşturucu madde ve yaşam malzemesi, EYP ve mühimmat ele geçirildi.