Çorum'da sağlık görevlilerine saldıran şahsı polisler vurdu

Sağlık ekibine bıçak çekince polis tarafından vuruldu

Çorum'un İskilip ilçesinde oğlu intihara teşebbüs eden baba, eve gelen polis ve sağlık ekibine geç geldikleri iddiasıyla bıçakla saldırdı. Saldırganı tabancayla yaralayarak etkisiz hale getiren polis memuru, seken kurşunla ayağından yaralandı.

Haber Merkezi AA
Sağlık ekiplerine bıçakla saldıran şahıs, polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

İddiaya göre, Sakarya Mahallesi Çamlıca Sokağı'nda ailesiyle yaşayan C.A.D. (18), odasında kendisini iple asarak intihara teşebbüs etti. Kısa süre bir sonra odaya giren baba Y.D. (47), oğlunu kurtarıp 112 Acil Servis'ten yardım istedi.

Sağlık ekibi, gelen ihbar üzerine polis ekibiyle olay yerine gitti. Ekiplerin eve girdiği sırada baba Y.D, ambulansın geç geldiği iddiasıyla bıçakla polis ve sağlık görevlilerine saldırdı. Yaşanan arbede sırasında polis memuru B.B. (33), tabancasıyla baba Y.D'ye ateş etti. Y.D'nin karın bölgesinden yaralandığı olayda, polis memuru da merminin sekmesi sonucu ayağından yaralandı.

Polisin sağlık durumu iyi

  • Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.Ambulanslarla İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi'ne kaldırılan intihara teşebbüs eden genç ile yaralı babası ve polis memuru, ilk müdahalelerinin ardından Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.
  • İntihara teşebbüs eden gencin hayati tehlikesinin sürdüğü, babası ile polis memurunun sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

GÜNDEM
Sarıyer'de sıcak anlar: Polis vurarak durdurdu