Afrin şehidimiz Fatih Mehmethan'ın eşi Gamze Mehmethan'ın fotoğrafları

Şehit eşinden yürek yakan paylaşım

Türkiye'nin Afrin şehitlerinden Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan'ın eşi Gamze Mehmethan, şehit eşiyle çekildikleri düğün fotoğraflarının aynısını bu kez tek başına çektirdi. Şehit eşine özlemini dile getiren Mehmethan'ın paylaşımları yürekleri dağladı. Fatih Mehmethan şehit düştüğünde eşiyle henüz 4 aylık evliydi...

Haber Merkezi Yeni Şafak
Afrin'de şehit düşen Fatih Mehmethan'ın eşi, düğün albümlerinde yer alan kareleri tek başına çekildi.

Türkiye'nin vatanın bölünmez bütünlüğü için düzenlediği ve çok büyük kahramanlıklara sahne olan Afrin Harekatı'nın şehitlerinden biri de Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan'dı.

GÜNDEM
Aslanları uğurladık

Şehidin acı haberi o dönemde baba ocağı olan Ümraniye'ye düşmüş ve şehidin ailesi gözyaşlarına boğulurken, acı haberin ardından yakınları ve komşuları şehidin evine akın etmişti.

Şehidin eşi Gamze Mehmethan ise eşinin cenazesini askeri üniforma ile karşılamış ve tabutun başında 'Kalk da bana gel' diyerek adeta yürekleri dağlamıştı.

Şehit haberi asker kınasında gelmişti

Gamze Mehmethan, TVNET'te katıldığı programda eşinin şehit haberinin geldiği gün kendi kardeşini askere göndermeye hazırlandıklarını dile getirmiş ve "İçimde bir sıkıntı vardı. Akşam kardeşimin eğlencesini yapmaya gittik. Herkes oynuyordu. O Afrin’de olduğu için oynamak içime sinmedi. Kardeşimin kınasını yoğurdum. Çay servisi yapıyorduk. Komutanlar gelmiş beni çağırttılar. Onları görünce hemen ağlamaya başladım ‘şehit mi oldu’ dedim, cevap vermediler. 8 gün sonra doğum günüydü” demişti.

Eşiyle poz verdiği yerlerde bu kez tek başına

Eşinin şehit düştüğü dönemde henüz 4 aylık evli olan Gamze Mehmethan, aradan geçen sürenin ardından eşiyle çektirdiği düğün fotoğraflarının aynısını bu kez tek başına çektirdi.

Tek başına çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Mehmethan'ın boynunda eşinin künyesi ve alyansını taşıdığı dikkatlerden kaçmadı.

GÜNDEM
Afrin şehitlerimiz ve yürek burkan hikayeleri