Karaisalı Seçim Sonuçları 2024 - Adana Karaisalı Belediye Başkanı Kim Oldu? 31 Mart Karaisalı Oy Oranları Sonuçları

Türkiye, 31 Mart 2024 yerel seçimi ile 5 yıl görev yapacak yeni belediye başkanları seçiliyor. Karaisalı yerel seçim sonucu, Karaisalı ilçesine ait kesin seçim sonuçları ve parti oy oranları 31 Mart seçimleri nedeniyle bir hayli merak konusu. Adana'nın ilçelerinden biri olan Karaisalı ’da belediyeyi kim kazandı, Karaisalı belediye başkanı kim oldu? soruları ilçe sakinleri tarafından 2024 yerel seçim nedeniyle sorgulanmakta. İşte 2024 Adana Karaisalı yerel seçim sonuçlarına ilişkin detaylar.

Karaisalı seçim sonuçları

, 31 Mart seçimleri nedeniyle bir hayli merak konusu. Adana'nın ilçelerinden biri olan Karaisalı’da belediyeyi kim kazandı, Karaisalı belediye başkanı kim oldu? soruları ilçe sakinleri tarafından 2024 yerel seçim nedeniyle sorgulanmakta. İşte Karaisalı yerel seçim sonuçlarına ilişkin detaylar.

Karaisalı Seçim Sonuçları 2024

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yayın yasağının kaldırılmasıyla birlikte Karaisalı 2024 seçim sonuçları, partilerin ve adayların oy oranları ile 2024 yerel seçiminde Karaisalı belediyesini kim kazandı? sorusun cevabı netlik kazanmış olacak.

Karaisalı 2019 Yerel Seçim Sonuçları Oy Oranları

MHP - Saadettin Aslan %69.9

İYİ Parti - Veli Durak %27.5

SAADET - Durmuş Sarıgül %1.21

BBP - Murat Gürışık %0.46

BĞMSZ - Erol Kuşdemir %0.40

Karaisalı 2024 Yerel Seçim Belediye Başkanı Adayları

Vatan Partisi Abdurrahim Köylü - (Adana / Karaisalı)

Büyük Birlik Partisi Ahmet Karaoğlan - (Adana / Karaisalı)

Zafer Partisi Akif Serdar Gözüküçük - (Adana / Karaisalı)

Demokrasi ve Atılım Partisi Ayhan Avcı - (Adana / Karaisalı)

Milliyetçi Hareket Partisi Bekir Şimşek - (Adana / Karaisalı)

Cumhuriyet Halk Partisi Fadime Geçioğlu - (Adana / Karaisalı)

Demokratik Sol Parti Hakan Ünnü - (Adana / Karaisalı)

İYİ Parti Kemal Metin - (Adana / Karaisalı)

Karaisalı Hakkında

Adana'nın Karaisalı ilçesi, şehrin kuzeydoğusunda yer alır ve Toros Dağları'nın eteklerinde bulunur. Coğrafi olarak dağlık bir yapıya sahip olan ilçe, doğal güzellikleri ve zengin flora ile dikkat çeker. Nüfusun çoğunluğu genellikle dağ köylerinde yaşamaktadır ve tarım ile uğraşır. Tarihi açıdan, Karaisalı'nın kökenleri antik çağlara kadar uzanır ve çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Roma ve Bizans dönemlerinde önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Karaisalı, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan bir ilçe olmasının yanı sıra, doğal güzellikleri ve tarihi mirasıyla da ziyaretçilerin ilgisini çeken bir bölgedir.

ÖZGÜN
2023 Adana Karaisalı Seçim Sonuçları Oy Oranı