Bilecik Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları 2023: Bilecik Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Oy Oranı

2023 Bilecik Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları belli oluyor. Türkiye’de 14 Mayıs günü yaklaşık 60 milyon vatandaş Cumhurbaşkanlığı seçimi ve TBMM milletvekili genel seçimi için oy kullanıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bilecik oy oranı, Kemal Kılıçdaroğlu ve Oğan'ın oy oranları anbean Yeni Şafak'ta. Marmara Bölgesi Bilecik seçim sonuçları, ilçe ilçe oy oranları, ittifakların ve partilerin oy oranları, toplam seçmen sayısı gibi veriler Türkiye haritası üzerinden güncellenecek. 2023 Bilecik seçim sonuçları ile canlı Erdoğan oy oranı ve Kılıçdaroğlu oy oranı burada.

Haber Merkezi Yeni Şafak
2023 Bilecik Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

14 Mayıs Marmara Bölgesi Bilecik seçim sonuçları 2023, ilçe ilçe sandık sonuçları, adayların ve ittifakların oy oranları belli oluyor. Açılan son sandık sonuçlarına göre; Bilecik'te Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranı kaç? Kemal Kılıçdaroğlu ve Sinan Oğan'ın oy oranları kaç? Bilecik'te seçimde kim önde, seçimi kazanan belli oldu mu? 2023 Cumhur İttifakı, Millet İttifakı, Ata İttifakı'nın oy oranlarında son durum nedir? Tüm bu soruların yanıtları haberimizde.

Bilecik seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?

YSK verilerine göre cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde oy kullanma işlemi saat 17.00’de sona erecek. Bununla birlikte saat 18.00’e kadar basın yayın organlarından seçim sonuçlarına dair haber, sonuç tahmini ve yorum yapılması yasak. Saat 18.00’den sonra YSK tarafından güncel seçime dair verilen haber ve tebliğler yayımlanabilir. 20.00’den sonra ise tüm basın yayın ve dijital medya üzerinden yayınlar serbest olacak. Bu verilere göre, 14 Mayıs 2023 Marmara Bölgesi Bilecik seçim sonuçları saat 21.00 den sonra açıklanmaya başlayacak.

https://www.yenisafak.com/secim-2023/tum-sonuclar

2023 Bilecik Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları

YSK’nın yayın yasağını kaldırmasının ardından Bilecik Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları 2023 Yeni Şafak seçim sayfasında yer alacak. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları Recep Tayip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Sinan Oğan’ın ne kadar oy aldığının yanında 14 mayıs Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları sayfamızda anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bilecik Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları 2023

2023 Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları Türkiye geneli

2023 Bilecik milletvekili genel seçim sonuçları

14 Mayıs genel seçim sonuçları 2023 bu kentte oturan vatandaşların gündeminde. Bilecik 2023 milletvekili seçim sonuçları bunun yanında Bilecik ittifak seçim sonuçları 2023 ile partilerin oy oralarına da yine sitemizden ulaşabilirsiniz.

2023 Bilecik milletvekili seçim sonuçları

Bilecik Milletvekili listesi 2023

Bilecik ilçe sonuçları oy oranları son durum

Bilecik ilçe cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları 2023 bu ilde oturanların gündeminde. İlçe ilçe 14 Mayıs 2023 seçim sonuçlarını aşağıdaki linklere tıklayarak anlık verilere ulaşabilirsiniz.

Bozüyük seçim sonuçları 2023

Gölpazarı seçim sonuçları 2023

İnhisar seçim sonuçları 2023

Osmaneli seçim sonuçları 2023

Pazaryeri seçim sonuçları 2023

Söğüt seçim sonuçları 2023

Yenipazar seçim sonuçları 2023

2018 Bilecik Cumhurbaşkanı seçim sonuçları

2018 Bilecik cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına göre, Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 51,4’ünü alırken, Bilecik Cumhurbaşkanı seçim sonucuna göre Muharrem İnce oyların yüzde 32,1’ini aldı. Meral Akşener ise oyların yüzde 13,2’sini, Selahattin Demirtaş oyların yüzde 2,1’ini, Temel Karamollaoğlu da oyların yüzde 1’ini, Doğu Perinçek ise oyların yüzde 0,2’sini aldı.

2018 Bilecik milletvekili genel seçim sonuçları Cumhur ve Millet İttifakı oy oranları

Bilecik Cumhur İttifakı oy oranı % 52,6 olurken, AK Parti 1 milletvekili çıkardı. Millet İttifakı Bilecik oy oranı yüzde 43,4’ünü aldı. CHP Bilecik’te 1 milletvekili çıkardı.

2018 Bilecik’te hangi parti ne kadar oy aldı?

Bilecik 2018 milletvekili genel seçim sonuçlarına göre, partilerin aldıkları oy oranları şu şekilde:

AK Parti % 43,3

CHP % 28,2

İYİ Parti % 14,1

MHP % 9,3

HDP % 3,4

YSK seçim sonuçlarının güvenliğini nasıl sağlıyor?

YSK, seçim sonuçlarının, ilçelerden hızlı ve güvenli bir ortamda merkeze aktarılması, sandık sonuç tutanakları ile seçim sonuçlarının siyasi partilerle eş zamanlı paylaşılması, seçimlerin hızlı, sağlıklı, ekonomik, şeffaf ve denetlenebilir biçimde gerçekleştirilmesi için 2007'den bu yana kısa adı SEÇSİS olan Seçim Bilişim Sistemi'ni kullanıyor.

Geçici kimlik belgesi ile oy kullanılabilir mi?

Nüfus müdürlüklerinden alınan geçici kimlik belgesi ile oy kullanılabilir.

Eski kimlikle oy kullanılır mı?

Seçmenler eski kimlikle oy kullanabilecek. T.C Kimlik kartı, nüfus cüzdanı, pasaport, evlenme cüzdanı, resmi dairelerce verilmiş kimlik kartı vb. resimli ve resmi nitelikli belge ile oy kullanabilirsiniz.

Kaç kişi oy kullanacak?

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), verilerine göre, yurt içinde 190 bin 736 sandıkta, 60 milyon 904 bin 499 kişi oy kullanabilecek. Yurt dışında ise 4 bin 969 sandıkta 3 milyon 286 bin 786 kişi oy verebilecek.

Bilecik hakkında bilgiler

Bilecik, Türkiye'nin Marmara Bölgesi'nde yer alan bir ilimizdir. İlin merkezi, aynı adı taşıyan Bilecik şehrindedir. İlin sınırları içerisinde 8 ilçe bulunmaktadır. Bunlar: Bilecik merkez, Bozüyük, Osmaneli, Gölpazarı, Yenipazar, Pazaryeri, Söğüt ve İnhisar'dır.

Tarihi açıdan bakıldığında, Bilecik ilinin Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş dönemiyle yakın ilişkisi bulunmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman Bey, Bilecik ilinde Söğüt ilçesi yakınlarında bulunmaktadır. Bu nedenle Bilecik ilinin tarihi, Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihiyle de sıkı bir şekilde bağlantılıdır.

Bilecik ilinin coğrafyası da oldukça çeşitlidir. İl toprakları, Marmara Bölgesi'nin batısında yer alır ve İç Anadolu Bölgesi'ne yakındır. İlin en yüksek noktası, 1.730 metre yüksekliğindeki Yenipazar Dağı'dır. Ayrıca ilin Marmara Bölgesi'nin en uzun akarsuyu olan Sakarya Nehri, Bilecik ilinin kuzey sınırlarından geçmektedir.

Bilecik ilinde birçok tarihi ve turistik yer bulunmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşuna ışık tutan Söğüt ilçesi, Bilecik ilinin en önemli turistik yerlerinden biridir. Ayrıca ilin merkezinde bulunan Bilecik Şeyh Edebali Türbesi, Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşuna öncülük eden kişilerden biri olan Şeyh Edebali'nin mezarını barındırmaktadır.

Bilecik ilinin nüfusu ise 2021 yılı verilerine göre yaklaşık 223.000'dir. İlin ekonomisi, tarım, hayvancılık ve sanayiye dayalıdır. Özellikle şeker pancarı, hububat, ayçiçeği ve sebze yetiştiriciliği Bilecik ilinin önemli tarım ürünlerindendir. Ayrıca ilde çimento, gıda ve tekstil gibi sektörlerde de sanayi faaliyetleri yürütülmektedir.


Türkiye 2023 Seçim Sonuçları

Yurtdışı seçim sonuçları: Seçmen yurt dışında kime oy verdi? İşte ülke ülke alınan oy oranları