Hafta sonu hava nasıl olacak?

‘Hafta sonu hava nasıl olacak?’ sorusu iki günlük izin kapsamında plan yapacak birçok vatandaş tarafından sorgulanıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre; hava sıcaklıkları yurt genelinde artacak, yurdun doğusunda mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde normallerinin 3-6 derece üzerinde seyredecek. Güney kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun batısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği; rüzgarın Marmara’da güneybatıdan kuvvetli (40-60 kilometre/saat) eseceği tahmin ediliyor. İstanbul, İzmir, Ankara ve tüm yurtta meteoroloji 5 günlük hava durumuna haberimizden ulaşabilirsiniz.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Meteoroloji tüm yurtta hava durumu

Hafta sonu hava durumu raporu, 20 Ekim Cuma haftanın son günü birçok vatandaş tarafından araştırılıyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun güney kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun batısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği; rüzgarın Marmara’da güneybatıdan kuvvetli (40-60 kilometre/saat) eseceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları yurt genelinde artacak, yurdun doğusunda mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde normallerinin 3-6 derece üzerinde seyredecek. İşte 20 Ekim Cuma tüm yurtta hava durumu.

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

METEOROLOJİ TÜM YURTTA HAVA DURUMU 20 EKİM 2023

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun güney kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun batısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği; rüzgarın Marmara’da güneybatıdan kuvvetli (40-60 kilometre/saat) eseceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre; hava sıcaklıkları yurt genelinde artacak, yurdun doğusunda mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde normallerinin 3-6 derece üzerinde seyredecek. Rüzgarın ise güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın öğle saatlerinden sonra Marmara’da güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 kilometre/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 22

ANKARA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN.

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 23

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN.

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 25

İZMİR 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN.

Adana: Parçalı, yer yer çok bulutlu, güney kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Antalya: Parçalı ve az bulutlu 26

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 24

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 22

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 15

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 23

TÜM YURTTA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN.


Bayburt’un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu