2023 Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınavı kitapçıkları: Uzman öğretmenlik Başöğretmenlik sınav soru ve cevapları

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı kapsamında uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı çevrim içi olarak bugün gerçekleştiriliyor. 10.00'da başlayan Uzman öğretmenlik sınavı saat 13.00'te sona erecek. Uzman öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınav soru ve cevapları ise sınava giren öğretmenler tarafından sorgulanmakta. Peki başöğretmenlik soruları yayınlandı mı? İşte Uzman öğretmenlik soru kitapçığı ve cevap anahtarı PDF indir ekranı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı yazılı sınavı uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik soruları cevap anahtarı

Uzman öğretmen ve başöğretmen unvanları için "Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı" yurt içi ve yurt dışında bugün çevrim içi olarak yapılmakta. Adaylar sınava, Türkiye saati ile 10.00-13.00 arasında "https://onlinesinav.meb.gov.tr/" adresi üzerinden e-Devlet/MEBBİS şifreleri ile internet erişimi olan herhangi bir ortamdan giriş yapabilecek. Peki uzman öğretmenlik soruları ve cevapları açıklandı mı Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik soru ve cevapları nasıl öğrenilir? İşte uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik soruları ve cevap anahtarı PDF indirme sayfası!

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI SORU VE VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı soru ve cevapları 20 Kasım 2023 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

UZMAN ÖĞRETMENLİK, BAŞÖĞRETMENLİK SORULARI PDF İNDİR

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI NASIL YAPILACAK?

Adaylar sınava https://onlinesinav.meb.gov.tr/ adresinden internet erişimi olan herhangi bir ortamda (engelli tedbiri talep eden adaylar hariç) giriş yapacak. Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 135 dakika olarak uygulanacak. Sınav “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine “Sınavı Bitir” butonu olacak.

Adaylar, istedikleri zaman sınavı bitirebileceklerdir. Sınavı süresi içinde bitirmeyen adaylar için 135 dakika sonunda sistem tarafından sınav bitirilecek ve değerlendirme buna göre yapılacak.

Aday sınava başladıktan sonra teknik nedenlerle (elektrik kesintisi, internet bağlantı sorunu vb.) sınav yarıda kalırsa, sınava tekrar başladığında kaldığı yerden kalan süreyi kullanabilecektir. Teknik nedenlerle sınavı yarıda kalanların 19 Kasım 2023 saat 23.59’a kadar sınava kaldıkları yerden devam edip sınavı bitirmeleri gerekmektedir.

MEBBİS Giriş (Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri)