2024 resmi tatil günleri ile vatandaş tatile doyacak: İşte Kurban Bayramı ile 19 Mayıs, 29 Ekim tatil bilgileri...

Resmi tatil günleri, çalışan, öğrenci, ev hanımı fark etmeksizin herkesin merak ettiği konulardan biri. 2024 resmi tatilleri geçtiğimiz yıllara göre daha fazla. 9 günlük Ramazan Bayramı tatilini geride bırakan vatandaşlar, şimdide önümüzdeki resmi tatil takvimini araştırıyor. Peki Dini ve resmi tatil günleri ne zaman, 2024 bayram tatilleri kaç gün? 2024 Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün? Yılbaşı ve 19 Mayıs hafta içine mi denk geliyor? İşte resmi tatil 2024 takvimi.

Resmi tatiller hafta içine denk geliyor! İşte 2024 resmi tatil günleri:

2024 yılında özellikle dikkat çeken tatil dönemleri Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'dır. Her iki bayram da hafta içine denk gelmektedir ve bu çalışanlar için uzun tatil fırsatları sunmaktadır. 9 günlük Ramazan Bayramını geride bıraktık. Ayrıca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi resmi tatiller öğrenciler ve aileleri için keyifli tatil fırsatları sunmaktadır.

Resmi tatillerde, kamu kurumları kapalıdır ve resmi işlemler yapılmamaktadır. Ancak, özel sektör işletmeleri, kendi kararlarıyla bu tatillerde açık kalabilirler. Peki resmi tatil günleri bu sene kaç gün? Yılbaşı, 1 Mayıs, Kurban Bayramı tatili ne zaman, tatil kaç gün? İşte resmi tatil günleri takvimi.

Resmi tatiller hangileri?

Ülkemizdeki resmi tatiller şunlardır:

1 Mayıs 2024 hangi güne denk geliyor? 1 Mayıs hafta içi mi?

İşçi sınıfının haklı mücadelesi ile kazanmış olduğu, Emek ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs ise Çarşamba günü oluyor. Bugün de resmi tatil sayılıyor.

19 Mayıs hangi güne denk geliyor?

Mayıs ayının diğer bir resmi tatil günü ise Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olan 19 Mayıs, Pazar gününe denk geliyor.

2024 Kurban Bayramı ne zaman, bayram hangi güne denk geliyor?

2024 yılında Kurban Bayramı, 16 Haziran Pazar gününe denk gelecek. 15 Haziran Cumartesi günü Kurban Bayramı arifesi kabul edilirken, 4 gün sürecek olan bayram, 16-17-18-19 Haziran tarihlerinde olacak.

15 Temmuz hangi güne denk geliyor?

15 Temmuz tarihine gelindiği zaman ise Demokrasi ve Birlik Günü yine resmi tatil. Pazartesi gününe denk gelen 15 Temmuz tarihinde çalışanlar için 1 günlük resmi tatil sunulacak.

30 Ağustos hangi gün? 30 Ağustos hafta içi mi hafta sonu mu?

30 Ağustos Zafer Bayramı, Cuma gününe denk geliyor. Bu tatilde yine çalışanlar için resmi olarak 1 günlük tatil veriliyor.

29 Ekim hangi gün? 30 Ağustos hafta içi mi hafta sonu mu?

2024 yılının son resmi tatili 29 Ekim, Salı gününe denk geliyor. 29 Ekim resmi tatil 1,5 gün olarak belirlenmiş durumda.

ÖZGÜN
Bayramı ne zaman hangi gün, arefe ne zaman? 2024 Ramazan bayramı ve arefe tarihi

ÖZGÜN
Yaz tatili kaç gün sürecek? 2024 İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri için yaz tatili süresi