Dünya İran yapımı dizide Anadolu Ajansı çalışanı DEAŞ lideriyle bağlantılı olarak gösterildi

İran yapımı dizide Anadolu Ajansı çalışanı DEAŞ lideriyle bağlantılı olarak gösterildi

İran'da yayınlanan casusluk dizisi ‘Güvenli Ev’de, Anadolu Ajansı çalışanı bir gazeteci, terör örgütü DEAŞ liderinin emanname (can ve mal güvencesi sağlayan taahhüt) verdiği kişi olarak yansıtıldı.

Haber Merkezi Diğer
İran yapımı dizide Anadolu Ajansı çalışanı DEAŞ lideriyle bağlantılı olarak gösterildi
Güvenli Ev dizisinin afişi.

İran’da IRIB TV1'de yayımlanan ‘Güvenli Ev' dizisinde DEAŞ’ın İran'a yönelik saldırı planları ve ülkelerin terör örgütüne verdiği destekler işleniyor.

İran'ın  Suriye tavrı stratejik
DÜNYA
İran'ın Suriye tavrı stratejik

Independent Türkçe’den Adem Yılmaz’ın haberine göre, dizinin dokuzuncu bölümünde, İran'ın başkenti Tahran'da DEAŞ saldırısı olacağı istihbaratı üzerine harekete geçen ekipler, Anadolu Ajansı çalışanı bir gazeteciyi de şüpheli olarak belirliyor.

Dizide geçen diyalogda, Anadolu Ajansı çalışanının bir dönem DEAŞ kontrolündeki bölgede kaldığı, burada röportajlar ve bilgi akışı yapabilmek için de DEAŞ liderinden emanname (Can ve mal güvencesi sağlayan taahhüt) aldığı ifade ediliyor.

  • İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Tasnim Haber Ajansı, yayımladığı bir haberde ‘Güvenli Ev’ dizisi için “İran İstihbarat Bakanlığı'nın DEAŞ ile olan yüzleşmesinin gerçek hikâyesi” ifadesini kullanmıştı.

İran Suriye'de gizli askeri üs kuruyor
DÜNYA
İran Suriye'de gizli askeri üs kuruyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.