|

Polonya 'tarihindeki en büyük operasyona' hazırlanıyor: İHA orduları kuracaklar

Polonya Savunma Bakanı Wladyslaw Kosiniak-Kamysz, İHA ordusu kuracaklarını açıkladı. "Doğu Kalkanı” planı kapsamında ülkenin doğu sınırının güçlendirilmesine ilişkin bilgi veren Kosiniak-Kamysz, Bunun Polonya'nın doğu sınırında güvenliği güçlendirmeye yönelik tarihteki en büyük operasyon olacağını ve savunma sistemleri ile modern ekipmanların kullanılacağını belirtti.

18:46 - 25/05/2024 Cumartesi
Güncelleme: 19:43 - 25/05/2024 Cumartesi
IHA
Polonya Savunma Bakanı Wladyslaw Kosiniak-Kamysz
Polonya Savunma Bakanı Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polonya Savunma Bakanı Wladyslaw Kosiniak-Kamysz, ülkenin doğu sınırında güvenliği güçlendirecek tarihteki en büyük operasyona başlayacaklarını belirterek, insansız hava aracı (İHA) ordusu kuracaklarını söyledi.

"İnsansız hava aracı (İHA) orduları kuruyoruz"

Polonya'dan sınır güvenliğini güçlendirmek üzere adım geldi. Polonya Savunma Bakanı Wladyslaw Kosiniak-Kamysz 11. Malopolska Bölgesel Savunma Tugayı yemin töreninde yaptığı konuşmada, "Doğu Kalkanı” planı kapsamında ülkenin doğu sınırının güçlendirilmesine ilişkin bilgi verdi. Bunun Polonya'nın doğu sınırında güvenliği güçlendirmeye yönelik tarihteki en büyük operasyon olacağını ve savunma sistemleri ile modern ekipmanların kullanılacağını belirten Kosiniak-Kamysz, "İnsansız hava aracı (İHA) orduları kuruyoruz. İnsansız hava araçları hava, kara, deniz ve denizaltı birimleri olmak üzere silahlı kuvvetlerin her kolunda olacak” dedi.

Polonya, Litvanya, Letonya ve Estonya'dan “Baltık Hattı”

Hiçbir sınırda 1945'ten bu yana bu tür savunma sistemlerinin olmadığını vurgulayan Kosiniak-Kamysz, doğu sınırının güçlendirilmesi kapsamında Litvanya, Letonya ve Estonya ile birlikte "Baltık Hattı" oluşturacaklarını söyledi. Hibrit saldırılarla mücadeleye değinen Savunma Bakanı Kosiniak-Kamysz, siber saldırılar dahil olmak üzere Polonya devletine karşı yürütülen sabotaj eylemleriyle mücadele için 2 milyar zloti (yaklaşık 500 milyon Euro) tahsis ettiklerini bildirdi.#İHA
#İnsansız Hava Aracı
#Ordu
#Polonya
#Polonya Savunma Bakanı
#Wladyslaw Kosiniak-Kamysz
23 gün önce