Dünya The Telegraph Kraliyet İHA Filosunun İHAsı yok

The Telegraph: Kraliyet İHA Filosu'nun İHA'sı yok

The Telegraph'ın haberine göre, Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin 'fütüristik ve iddialı' vizyonunu bünyesinde barındıran insansız hava aracı test filosunda insansız hava aracı (İHA) bulunmuyor. Savunma Bakanlığı'nın, İngiltere'deki kampanya grubu Drone Wars UK tarafından yapılan bilgi edinme özgürlüğü taleplerine verdiği cevapta iki yıldan beri deneme testi gerçekleştirilmediği belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
The Telegraph: Kraliyet İHA Filosunun İHAsı yok
Arşiv

Savunma Bakanlığı'nın, İngiltere'deki kampanya grubu Drone Wars UK tarafından yapılan bilgi edinme özgürlüğü taleplerine verdiği bir yanıttan alıntı yapılan haberde, Kraliyet Hava Kuvvetleri 216 Filosu'nun herhangi bir deneme yapmadığı ve yalnızca dört tam zamanlı personele sahip olduğunu açıklandı.

Talep, bu tür silahların kullanımı konusunda daha fazla kamu şeffaflığı talep eden bir kampanya grubu olan Drone Wars UK'nin kurucusu Chris Cole tarafından yapıldı.

“216 Squadron, 1 Nisan 2020'de yeniden etkinleştirildiğinden beri herhangi bir İHA testi yapmamıştır... Talebiniz sırasında 216 Squadron envanterinde İHA listelenmemiştir. Bu, talebinizin üçüncü kısmına verilen yanıtın 'sıfır' olduğu anlamına geliyor” denildi.

İngiliz Başbakan Johnson'dan Erdoğan'ın liderliğine övgü
DÜNYA
İngiliz Başbakan Johnson'dan Erdoğan'ın liderliğine övgü

2021'de, Küresel Hava Şefleri Konferansı'nda konuşan Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Mike Wigston, 216 Squadron'u lanse ederek, “yoğun dronların yıkıcı ve yenilikçi faydasını” kanıtladığını söyledi.

Hava mareşali , “Karşıt hava savunmasını kafa karıştırıcı ve ezici bir şekilde ele almaya odaklandık, ancak şimdiden hayal gücünüze bırakacağım yeni yıkıcı görevler üzerinde düşünüyoruz.” demişti.

İngiltere'de skandal olay: Öğrenci vizesiyle gelenler sırayla ortadan kayboldu
DÜNYA
İngiltere'de skandal olay: Öğrenci vizesiyle gelenler sırayla ortadan kayboldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.