Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya TVNET bölgede PKK Sincardayığınak yapıyor

TVNET bölgede: PKK Sincar’da yığınak yapıyor

TVNET bölgede: PKK Sincar’da yığınak yapıyor

Terör örgütü PKK’nın Irak’ta ikinci Kandil yapmaya çalıştığı Sincar ilçesine TVNET ekibi girdi. Bölgede YBŞ adıyla faaliyet yürüten PKK’ya bağlı militanlara silah taşıma ve kamuflaj giyme yasağı getirildi. İlçede yerleşik olmayan teröristler ise Sincar dağlarına sürüldü.

Haber Merkezi Yeni Şafak
TVNET bölgede: PKK Sincar’da yığınak yapıyor
Şu an hem Sincar hem Telafer bölgesinde inşaat malzemeleri satan birçok yerde ürün bulmak zor.

İSMAİL UMUT ARABACI

Terör örgütü PKK’nın Irak’ta ikinci Kandil yapmaya çalıştığı Sincar ilçesine TV NET ekibi girdi. Bölgede YBŞ adıyla faaliyet yürüten PKK’ya bağlı militanlara silah taşıma ve kamuflaj giyme yasağı getirildi. İlçede yerleşik olmayan teröristler ise Sincar dağlarına sürüldü.

PKK köşeye sıkıştı: 8 bin kişilik kolordu Sincar sınırında emir bekliyor
DÜNYA
PKK köşeye sıkıştı: 8 bin kişilik kolordu Sincar sınırında emir bekliyor

SİNCAR DAĞLARI ŞANTİYE ALANI GİBİ

  • Terör örgütünün Kandil ve Suriye gibi alanlardan bölgeye taşıdığı terör örgütü üyeleri ise yerleşim alanlarından çıkarıldığı, Sincar dağına çıktıkları konuşuluyor. Şu an hem Sincar hem Telafer bölgesinde inşaat malzemeleri satan birçok yerde ürün bulmak zor. Zira terör örgütü Sincar dağlarında birçok farklı noktada teröristlerin barınması için inşaat yapıyor. Çimento, briket, metal sac terör örgütünün en çok aldığı malzemeler arasında. TVNET ekibinin şehir merkezi ve çevre köylerde yaptığı çekimler sırasında görüştüğü yerel kaynaklar, ilçe merkezi ve çevrede yaklaşık 1200 ila 1500 arasında PKK’lı terörist hala yaşamaya devam ediyor.

Gara’ya komando pençesi
DÜNYA
Gara’ya komando pençesi
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.