Dünya Ürdünlü milletvekilleri İngiltere İçişleri Bakanının açıklamasına tepki gösterdi

Ürdünlü milletvekilleri İngiltere İçişleri Bakanının açıklamasına tepki gösterdi

Ürdün'de 75 milletvekili, İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel'in, Hamas'ın terör örgütü ilan edileceği yönündeki açıklamalarını kınadı ve bu kararla söz konusu açıklamanın, "Filistin halkını öldüren, Filistinlilerin topraklarını işgal eden ve Gazze halkını abluka altında tutan siyonist işgal güçlerinin ödüllendirilmesi" olarak değerlendirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Ürdünlü milletvekilleri İngiltere İçişleri Bakanının açıklamasına tepki gösterdi
Ürdün parlementosu

Ürdün'de 75 milletvekili, İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel'in, Hamas'ın terör örgütü ilan edileceği yönündeki açıklamalarını kınadı ve bu kararla işgalcinin ödüllendirileceğini belirtti.

Ürdünlü milletvekilleri, konuya ilişkin açıklamalarını, Meclisin alt kanadı Temsilciler Meclisi Başkanı Abdulkerim ed-Duğmi'ye sundu.

Açıklamada, "Aşağıda imzası bulunan milletvekilleri olarak İngiltere İçişleri Bakanı Patel'in Hamas'ın terör örgütü ilan edileceği yönündeki kararını kınıyoruz." ifadesine yer verildi.

Milletvekilleri, söz konusu açıklamayı, "Filistin halkını öldüren, Filistinlilerin topraklarını işgal eden ve Gazze halkını abluka altında tutan siyonist işgal güçlerinin ödüllendirilmesi" olarak değerlendirdi.

Milletvekillerinin açıklamasında, uluslararası hukuku ve uluslararası meşruiyeti ihlal eden İngiliz hükümetine söz konusu karardan geri adım atma çağrısında bulunuldu.

İngiltere Avam Kamarasından da İngiliz hükümetinin kararını onaylamaması istendi.

İngiltere İçişleri Bakanı Patel, 19 Kasım'da, Hamas'ın terör örgütü ilan edileceğini ve konunun parlamentoya taşınacağını açıklamıştı.

Ürdün’de darbe senaryoları
DÜNYA
Ürdün’de darbe senaryoları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile bir telefonda görüştü
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile bir telefonda görüştü

Ürdün ve İsrail arasında Aksa krizi
DÜNYA
Ürdün ve İsrail arasında Aksa krizi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.