Gündem Ertuğrul Günayın Ayasofya hazımsızlığı İlla eğilip kalkılarak ibadet yapılmaz ki

Ertuğrul Günay'ın Ayasofya hazımsızlığı: İlla eğilip kalkılarak ibadet yapılmaz ki

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Halk TV yayınında, Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesinden duyduğu rahatsızlığı "İlla eğilip kalkılarak ibadet yapılmaz ki. Herkes kendi inancıyla ibadetini yapabilir buna bir engel yoktu" sözleriyle açığa vurdu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Ertuğrul Günayın Ayasofya hazımsızlığı: İlla eğilip kalkılarak ibadet yapılmaz ki
Ertuğrul Günay

24 Kasım 1934’te müzeye çevrilen Ayasofya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 Temmuz 2020'deki imzasıyla yeniden ‘cami’ hüviyetine kavuşmuştu. Aradan geçen bir senenin ardından, Ayasofya Camii ile ilgili alınan bu karar, bir kesimi rahatsız etmeyi sürdürüyor.

GÜNAY'IN YASOFYA RAHATSIZLIĞI

Halk TV'de Perdenin Önü Arkası isimli programa katılan eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, bu rahatsızlığını "İlla eğilip kalkılarak ibadet yapılmaz ki" sözleriyle açığa vurdu.

'EĞİLİP KALKMAYA GEREK YOK'

Ayasofya’nın müze olarak kalması taraftarı olduğunu ve bakanlığı döneminde de bunu savunduğunu söyleyen Günay, "Vatikan’dan eski bir mabet. Oraya girdiğiniz zaman gözünüzü kapatarak, illa eğilip kalkılarak ibadet yapılmaz ki. Herkes kendi inancıyla ibadetini yapabilir buna bir engel yoktu" ifadelerini kullandı.

CHP’nin Ayasofya hazımsızlığı
GÜNDEM
CHP’nin Ayasofya hazımsızlığı

El-Ezher Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasından rahatsız oldu
DÜNYA
El-Ezher Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasından rahatsız oldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.