Gündem İHA tespit etti jandarma yakaladı

Şırnak'ta PKK'ya malzeme götürenler İHA'yla tespit edildi

İHA tespit etti jandarma yakaladı

Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde PKK'lı teröristlere yaşam malzemesi götürdüğü İHA'yla tespit edilen 4 zanlı jandarmanın operasyonu ile yakalandı. Yakalanan 4 zanlı çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Haber Merkezi IHA
Terör örgütüne malzeme götürenler İHA'yla tespit edildi.
Terör örgütüne malzeme götürenler İHA'yla tespit edildi.

Şırnak’ta terör örgütü PKK’ya malzeme götürdükleri insansız hava aracı (İHA) ile tespit edilen 4 kişi jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalandı. Şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PKK'ya giden yardım malzemelerini İHA tespit etti

20 Ağustos’ta Şırnak Bestler-Dereler Kaval Dağı bölgesinde, işbirlikçi şahıs veya şahısların erzak ve yaşam malzemesi tedarik ederek terör örgütü PKK mensuplarına teslim edeceğine dair istihbarat bilgisi elde edildi. Bunun üzerine bölge İHA ile takip altına alındı. M.G., İ.G., O.G. ve R.G. isimli şahısların malzemeleri örgüt mensuplarına teslim etmek için intikal ettiklerinin görülmesi üzerine bölgeye Şırnak İl Jandarma Komutanlığına bağlı birlikler sevk edildi. Düzenlenen operasyonda şahıslar malzemelerle birlikte yakalandı. Şırnak Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PKK'lı 'Türk Tarık' Gümüşhane'de öldürüldü
GÜNDEM
PKK'lı 'Türk Tarık' Gümüşhane'de öldürüldü

Şehitlere koştular
GÜNDEM
Şehitlere koştular

Vatan nöbetinde bayramlaşma
GÜNDEM
Vatan nöbetinde bayramlaşma

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.