Gündem Vatan nöbetinde bayramlaşma

Vatan nöbetinde bayramlaşma

Bingöl-Muş karayolunda vatan savunması yapan güvenlik korucuları, nöbet kulübesinde çocuklarıyla bayram sevinci yaşadı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Eli tetikte, gözü sınır hattında olan Mehmetçik, Kurban Bayramı’nı ailelerinden uzakta nöbet arkadaşlarıyla geçiriyor.
Eli tetikte, gözü sınır hattında olan Mehmetçik, Kurban Bayramı’nı ailelerinden uzakta nöbet arkadaşlarıyla geçiriyor.

Bingöl’de yol güvenliği sağlayan güvenlik korucuları, Kurban Bayramı’nı görev başında geçiriyor. Bingöl-Muş karayolu Kardeşler köyü mevkisinde güvenliği sağlayan güvenlik korucuları, nöbet kulübesinde çocuklarıyla bayramlaştı. PKK’lı teröristlerle mücadelede Mehmetçik ile omuz omuza veren güvenlik korucuları, bayramlarını kutlayançocuklara şeker ikram etti.

BİZ BURADA MUTLUYUZ

Güvenlik Korucusu Veysel Dolgun (24), bütün vatandaşların bayramını kutladı. Köy çocuklarının nöbet yerine gelerek bayramlarını kutlamalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Dolgun, şu ifadeleri kullandı: “Bütün İslam aleminin bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Biz burada olmaktan mutluyuz. Ailemizin bayramını kutlamadan göreve geldik. Görev bizim için her şeyden daha önemlidir. Çünkü insanlarımızın huzur ve güven içinde bayramlaşabilmeleri, vatanın birlik ve bütünlüğü için burada nöbet tutuyoruz. Biz burada olmaktan mutluyuz, bütün insanların da mutlu olmasını isteriz. Kurban Bayramı’nın bütün dünyaya barış getirmesini diliyorum.”

AİLEME SONRA GİDECEĞİM

Güvenlik korucusu Emre Dolgun da (26) nöbette olduğu için yeğenlerinin nöbet kulübesine gelerek bayramlaştığını belirtti. Çocukların nöbet kulübesine gelmesinden sevinç duyduğunu ifade eden Dolgun, “Vatanın birliği ve bütünlüğü için burada görev yapıyoruz. Nöbetten sonra gidip anne ve babamın bayramını kutlayacağım” diye konuştu.

Eller tetikte gözler sınırda

Kilis’teki Şehit Mehmet Hudut Karakolunda mevzili 13. Hawk Batarya Komutanlığında eli tetikte, gözü sınır hattında olan Mehmetçik, Kurban Bayramı’nı ailelerinden uzakta nöbet arkadaşlarıyla geçiriyor. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla tarih yazan Mehmetçik, Kurban Bayramı’na nöbet tuttuğu sınır hattında girdi. Terörle mücadelenin aralıksız sürdüğü Suriye sınır hattında, her türlü hava şartlarına rağmen 24 saat esasına göre vatan nöbeti tutan Mehmetçik, Kurban Bayramı’nda da görevini aynı hassasiyetle sürdürüyor. Mehmetçik bir yandan bayramı sevdiklerinden uzakta geçirmenin burukluğunu, diğer taraftan hudutta görev yapmanın gururunu yaşıyor.

REKLAM

Yerel seçim zamanında olmalı
GÜNDEM
Yerel seçim zamanında olmalı

Artış güven göstergesi
EKONOMİ
Artış güven göstergesi

Huzur ve güven
içinde bayram
DÜNYA
Huzur ve güven içinde bayram
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.