Gündem İstanbul Aile Vakfı Başkanı Sami Yılmazdan Başörtülü psikolog olmaz diyen Dökmene tepki Suç duyurusunda bulunacağız

İstanbul Aile Vakfı Başkanı Sami Yılmaz'dan 'Başörtülü psikolog olmaz' diyen Dökmen'e tepki: Suç duyurusunda bulunacağız

Prof. Dr. Üstün Dökmen'in 'Başörtülü psikolog olmaz' şeklindeki ayrıştırıcı açıklamalarına tepkiler dinmiyor. İstanbul Aile Vakfı Başkanı Sami Yılmaz, psikologların bir kısmını inançlarına bağlılığından dolayı rencide edici, çağ dışı ve ayrımcı dil kullandığı için Üstün Dökmen’i kınadıklarını ve hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İstanbul Aile Vakfı Başkanı Sami Yılmazdan Başörtülü psikolog olmaz diyen Dökmene tepki: Suç duyurusunda bulunacağız
İstanbul Aile Vakfı Başkanı Sami Yılmaz

İstanbul Aile Vakfı Başkanı Sami Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada İstanbul Aile Vakfı’nın manevi değerler ışığında aile kurumumuzun yaşatılması ve güzelleştirilmesi hedefiyle topluma olumlu katkıda bulunduğunu belirterek, Türk aile yapısının gelişimini önceleyen ve bu noktada yaşanan sorunlara çözüm üreten yaklaşımıyla birçok faaliyet yürüttüğünü söyledi.

Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vakıftaki hizmetlerimizin en önemlilerinden birisi Aile Danışmanlık Merkezlerimiz ve biz bu merkezlerimizin bir kısmında başörtülü psikologlarımızla verimli bir şekilde çalışıyoruz. Bu nedenle, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in kamuoyunda gündeme gelen başörtülü psikologlarla ilgili sarfettiği sözler bizi çok yaraladı. Aynı mesleki eğitimi almasına rağmen, sırf başörtüsü taktığı için psikologları ayrımcılığa maruz bırakan bu yaklaşımı kabul etmiyoruz.”

Psikiyatrist Nevzat Tarhan'dan 'başörtülü psikolog olmaz' diyen Üstün Dökmen'e tepki: Bunun adı mesleki narsizmdir
HAYAT
Psikiyatrist Nevzat Tarhan'dan 'başörtülü psikolog olmaz' diyen Üstün Dökmen'e tepki: Bunun adı mesleki narsizmdir

'MESLEKİ NARSİZM'

Sami Yılmaz, İstanbul Aile Vakfı Yüksek İstişare Heyetinde yer alan Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuyla ilgili sözlerine atıfta bulunarak “Üstün Dökmen’in bakışı kendisini danışanından üstün gören “mesleki narsizm” ve önyargılardan başka bir şey değildir. Irkçılıktan farklı olmayan bu nefret söylemini kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

'Başörtülü psikolog olamaz' diyen Üstün Dökmen'in üç yıl önceki açıklamaları ortaya çıktı: İnşallah maşallah demeyin
GÜNDEM
'Başörtülü psikolog olamaz' diyen Üstün Dökmen'in üç yıl önceki açıklamaları ortaya çıktı: İnşallah maşallah demeyin

'TÜM HUKUKİ YOLLARA BAŞVURACAĞIZ'

Yılmaz, tüm insanların dil, din, ırk, renk gibi sebeplerle ayrımcılığa maruz kalmasına karşı olduklarını ve bu nedenle Üstün Dökmen hakkında, suç duyurusu, maddi ve manevi tazminat davası da dahil olmak üzere tüm hukuki ve ceza-i yasal haklarını saklı tuttuklarını söyledi.

Prof. Dr. Üstün Dökmen: Başörtülü psikolog olamaz
OYNAT 01:50
Prof. Dr. Üstün Dökmen: Başörtülü psikolog olamaz
Tartışmalara yol açan açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Prof. Dr. Üstün Dökmen, Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalına konuk oldu. Dökmen, başörtülü kadınların psikolog, psikiyatr ve rehber öğretmen olmamaları gerektiğini savundu. Dökmen, başörtülü öğretmenlerin diğer branşlarda da öğretmenlik yapabilmelerine, 'Milli Eğitim izin verdiği için' bir şey söylemek istemediğini, başörtülü hukukçular hakkında ise kendi alanı olmadığı için yorum yapmayacağını ifade etti.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.