Gündem En başarılı belediye Çekmeköy

En başarılı  belediye Çekmeköy

2021 yılının en başarılı ilçe belediyelerinde Anadolu yakasının genç ilçesi Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz birinci, Kartal Belediyesi ikinci, Kağıthane Belediyesi Mevlüt Öztekin de üçüncü seçildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İstanbul haber: ​En başarılı belediye Çekmeköy
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz


Sonar Araştırma şirketi, Türkiye genelinde ilçe belediye başkanlarının başarı oranlarına yönelik yaptığı anketi paylaştı. İstanbul için yapılan ‘En başarılı belediye başkanları’ anketine göre de başarı oranı yüzde 67.1’le en yüksek olan belediye başkanı İstanbul’un genç ilçesi Çekmeköy’ün 3 dönemdir başkanlığını yapan Ahmet Poyraz oldu. İkinci 66,3 ile CHP’li Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, üçüncü ise yüzde 65,6 ile AK Partili Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin oldu.

ANKET MUKAYESE YÖNTEMİYLE YAPILDI

Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, araştırmanın, 1 Eylül - 15 Kasım 2021 tarihleri arasında, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine dayanarak büyükşehir ilçelerinde gerçekleştirildiğini belirtti. Araştırmanın nasıl yapıldığını ifade eden Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, “Bu araştırma ilçelerin mukayesesiydi. Yani daha önce büyükşehirlerin ve normal kentlerin mukayesesini yapmıştık. Bazılarında yüz yüze anket yöntemiyle bazılarında da telefonla anket yöntemiyle yapıldı. Bazı ilçelerde 500, 450 kişiyle bazı ilçelerde binin üstünde kişiyle görüşülerek yapıldı. İstanbul’da birinci belediye Adalet ve Kalkınma Partili Çekmeköy Belediyesi, ikinci Cumhuriyet Halk Partili Kartal Belediyesi ve üçüncü de yine Adalet ve kalkınma Partili Kağıthane Belediyesi oldu” dedi.

BAŞARININ SIRRI HALKLA İÇİÇE OLMAK

Ankette seçmenin başarı olarak neleri gördüğünü de anlatan Bayrakçı, “Seçmen koronayı çok ciddiye alıyor. Yani bir belediye korona konusunda şayet iyi hizmet vermişse, nedir iyi hizmet? Dezenfektan dağıtımı, maske dağıtımı, sosyal yardımlar, sokakların temizlenmesi, denetim gibi konular başkanın başarı oranına çok etki ediyor. Dolayısıyla koronavirüs ölçü oluyor. Demek ki Çekmeköy Belediyesi ve Başkan Ahmet Poyraz koronada bu saydığımız hususlarda başarılı olmuş. Bir de, başkanların sokakta dolaşmaları da etkili oluyor sanırım. Mesela bakıyorum ilk 5’e giren, 6’ya giren başkanlar hep çok gezen başkanlar.

SOSYAL MEDYA ÇOK ÖNEMLİ

Yani, Facebook , twitter ya da Instagram hesaplarını incelerseniz başarılı belediye başkanları çok dolaşıyorlar, fotoğraflardan anlıyorsunuz en azından. Devamlı, her gün ya da 2 günde bir, 3 günde bir esnafı, oturanları vesaire dolaşmaya çıkıyorlar. Koronadaki hizmetler, başkanların halkla iç içe olması, dolaşması, bir de seçmenin gözle gördüğü genel hizmetler çok etki etmiş durumda” şeklinde konuştu.

Çekmeköy’de kış dönemi başladı
GÜNDEM
Çekmeköy’de kış dönemi başladı

3. Çekmeköy Kitap Fuarı
yoğun katılımla başladı
GÜNDEM
3. Çekmeköy Kitap Fuarı yoğun katılımla başladı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.